-
Krystaller: Sådan kan du bruge de helende energier i din hverdag
-
Mia kan tale med dyr og beroliger kæledyrsejere: ”Dyr frygter ikke døden”
-
Sådan fungerer 'face reading': Det siger dit ansigt om din personlighed
-
Jeg er bange for at vælge forkert i min karriere
-
Styrk forbindelsen til din skytsengel – sådan beder du om tegn
-
10 kendte ærkeengle – søg hjælp til kærlighed, angst, sorg og helbredelse
-
Bemærker du et dyr igen og igen, er det måske et tegn: ”De vil fortælle dig noget”
-
Her er de syv indre energier, der former vores valg – hvilken er du?
“Forræder”-stjerne skal giftes: Vilde bryllupsplaner
”Forræder”-fyren planlægger at holde bryllup i udlandet med sin store kærlighed.
Sidste år blev "Forræder"-deltageren Nikolaj Ryom og hans kæreste Simon forlovet på Mauritius, hvor Nikolaj boede i et halvt år som en del af sine studier. Nu er parret i fuld gang med at planlægge deres bryllup.
LÆS OGSÅ: Prinsesse Isabella vækker opsigt i udlandet
Det fortæller Nikolaj til årets Reality Awards julefrokost.
- Vi havde møde med en bryllupsplanlægger i går, og det er virkelig spændende. Vi overvejer at holde brylluppet i Italien. Det kunne være hyggeligt med en hel weekend sammen med familie og venner, men vi er stadig ikke helt sikre. Det er dog drømmen – i Toscana med vin og lyskæder.
Uanset om brylluppet ender i Italien eller Danmark, er én ting sikkert: Parret vil fejre det med manér.
- Vi er begyndt at hælde mere mod en stor fest. Den skal have fuld gas – der er jo meget at fejre!, fortæller Nikolaj, som også overvejer at tilføje et par ekstra navne til gæstelisten.
- Det kan godt være, at nogle udvalgte fra "Forræder" får en invitation, lyder det.
LÆS OGSÅ: Se alle de nye "Paradise Hotel"-deltagere her
Nikolaj og Simon mødte hinanden på en usædvanlig måde – nemlig via GoMore.
- Simon var min chauffør, da vi begge skulle til Jylland. Han havde faktisk ikke været sammen med fyre før mig, afslører Nikolaj.
Parret planlægger at sige ja til hinanden til sommer.