-
Der er fart på denne uge, viser både astrologi og tarot - men tre råd kan hjælpe os
-
Denne uge skifter energien markant - og det kan betyde skift i kærlighed og relationer
-
Er du frisk på en challenge? Nillou opfordrer os til at gøre dette i en uge
-
Krystaller: Sådan kan du bruge de helende energier i din hverdag
-
Mia kan tale med dyr og beroliger kæledyrsejere: ”Dyr frygter ikke døden”
-
Sådan fungerer 'face reading': Det siger dit ansigt om din personlighed
-
Jeg er bange for at vælge forkert i min karriere
-
Styrk forbindelsen til din skytsengel – sådan beder du om tegn
Keld Heick stopper: Færdig på DR
Tiden på P5 er slut for Keld Heick.
I februar vendte Keld Heick tilbage til mikrofonen på DR og hans program 'Dobbelt op' blev hurtigt et af de mest aflyttede på P5. Men nu er det slut.
Både med radioprogrammet og den 72-årige musiker og sangskriver som vært. Som et led i nedskæringerne har 'Dobbelt op' fået kniven.
LÆS OGSÅ: Hilda Heick skal opereres
LÆS OGSÅ: Jens Jørn om skuespilbranchen: Jeg har kun få venskaber
- Jeg synes det har været enormt sjovt at lave radio. Jeg har nydt det, men det har også været svært at nå fordi jeg har jobs fire-fem gange om ugen. Jeg må indrømme, at jeg har været lige ved at gå ned med stress på et tidspunkt. Derfor har jeg selv bedt om at stoppe når aftalen udløber ved nytår, siger Keld Heick til HER&NU.
LÆS OGSÅ: Sussi og Leo afslører: Derfor fik vi aldrig børn
Artiklen fortsætter under videoen, hvor Annette Heick fortæller, hvordan man forbliver gift i 17 år:
LÆS OGSÅ: Anne Gadegaard: Sådan går det med graviditeten
Han er dog ked af, at det betyder, at programmet lukker helt.
- Jeg havde håbet, at programmet kunne fortsætte med en anden vært, så det er jeg lidt ærgerlig over, siger Keld, der laver sit sidste program til nytår.
LÆS OGSÅ: HOT NEWS: ‘Vild med dans’-stjerne viser kæresten frem