-
En enkelt sætning, da Janni Ree mistede sin far, har gjort, at hun aldrig græder
-
Janni Ree afslører: Jeppe vil have et barn med mig
-
Kryptiske Janni Ree og Jeppe Stokholm: Vender tilbage på skærmen
-
Janni Ree kan ikke gå i fred på Smukfest: Det bliver vildere og vildere
-
Janni Ree afsted for første gang: Jeg er nervøs!
-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
Michael Olesen greb kæresten efter "Robinson": Det var hårdt for hende
Michael Olesen mener ikke, at det var fair, at kæresten Heidi Frikke skulle forlade "Robinson" som den første.
"Vild med dans"-danser Michael Olesens kæreste Heidi Frikke er blandt de 20 deltagere, der i år er med i "Robinson Ekspeditionen". Som alle de andre deltagere har det været hendes drøm at være med, og drømmen sluttede derfor alt for tidligt, da hun røg ud som den første.
Artiklen fortsætter under videoen.
Til HER&NU sætter Michael ord på oplevelsen ud fra sit perspektiv.
– Det var en hård tur for hende. Hun har villet det i rigtig mange år, og så lykkedes det endelig for hende, og det er jeg sindssygt glad for, at hun fik muligheden for. Det var en hård oplevelse for hende. Det var en fed oplevelse, men den var også rigtig hård, ved jeg, siger Michael onsdag aften, da han er til Wallmans med en kammerat.
Ifølge Michael var det synd, at hun røg ud så tidligt.
– Jeg tror, hun kunne have givet noget fedt til programmet.
Greb du hende, da hun kom hjem?
– Ja, vi måtte lige kramme lidt ekstra, da hun kom hjem fra "Robinson", det må jeg indrømme, fortæller Michael, der aldrig selv vil tilmelde sig "Robinson".
– Jeg har dyb respekt for dem, der er med i det. Det må være så hårdt. Jeg elsker udfordringer, men at man ikke får mad i så lang tid. Det siger mig ikke noget, der ryger idéen for mig.
Se hele interviewet med Michael øverst i artiklen.