-
Farvepsykolog: ”Alle er født med personlige farver, det er ligesom med stjernetegn”
-
Her er seks effektive øvelser, der udvikler dine spirituelle evner
-
Sådan skal du reagere, hvis dit barn ser, føler eller hører åndeverdenen
-
Manifester dit drømmeliv – 7 tips, der får dig i gang
-
Kulde, lugt eller lyde? Her er 8 tegn på, at du bliver besøgt af en ånd
-
Er du bange for spøgelser? Her er 5 tips til at blive venner med åndeverdenen
-
Brug krystaller til at rense dit hjem - sådan gør du
-
Føler du en særlig forbindelse til et dyr? Her er 10 kraftdyr, og hvad de vil fortælle dig
Simon Stenspil afslører nyt tv-projekt: En drengedrøm
Simon Stenspil har kun lige afsluttet 'Badehotellet', men er klar til et nyt tv-projekt.
Skuespiller Simon Stenspil er den 3. marts aktuel igen i tv-serien 'Badehotellet', som ruller over skærmen med sidste sæson.
LÆS OGSÅ: Sonja Oppenhagen efter ulykken: Det kræver tid
Simon har været glad for at være med i 'Badehotellet', og han er sikker på, at det har givet ham nogle muligheder, som han ellers ikke ville have.
Blandt andet er Simon i gang med et nyt tv-projekt.
- Jeg er i gang med at lave mit eget projekt, som jeg synes er vildt spændende. Det handler om biler, og det er jo noget helt andet end 'Badehotellet', men det med at kunne ringe til tv-stationer og sige "Jeg hedder Simon Stenspil og er skuespiller", så bliver man taget lidt mere seriøs, fortæller Simon til HER&NU og tilføjer om projektet:
- Det er et projekt, der kommer til at hedde 'Speeder', som i virkeligheden er en gammel drengedrøm, som handler om at blive racerkører. Så jeg er i gang med at filme en programserie om, hvordan man kan komme ud og køre race i Danmark, hvad det koster, og så hele den her drøm om at blive raerkøre, selvom det er alt for sent, og jeg er alt for gammel.
LÆS OGSÅ: Lærke Bodilsen i voldsomme smerter: Bundet til rollator
Pogrammet kommer på Viaplay og TV3 Sport, men Stenspil ved endnu ikke, hvornår det får premiere.
- Vi skal lave fire afsnit til at starte med. Forhåbentlig kan det blive vist i sensommeren, fortæller han.
LÆS OGSÅ: Dybvad afslører 'Vild med dans'-tilbud