-
Christina sidder bag kassen i Min Købmand – og ”hun er et lyspunkt”, mener kunderne
-
Patrice er kassedame i Kvickly: ”Jeg får rigtig meget tilbage”
-
I SuperBrugsen kan du møde Lene: ”Der sker noget med mig, når jeg kommer på arbejde”
-
Lene arbejder i Netto: ”Jeg er tit blevet spurgt, hvordan jeg kan smile så meget”
-
Lonni arbejder i Rema: ”Hvis jeg har en dårlig dag, så forsvinder det dårlige, når jeg sidder ved kassen”
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2026?
-
Her er alle de indstillede: 147 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2025
-
Her er alle de indstillede: 226 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Ulla blev helt rørt, da hun modtog opkaldet: ”Jeg har aldrig prøvet sådan noget før”
-
Da en kvinde gav Joan det helt specielle brev, trillede tårerne straks ned ad kinderne
-
Da hun mistede sin mand, blev særligt én ting vigtig: Nu hyldes 81-årige Bente for det
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024?
-
Vær med til at indstille Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023?
-
Her er alle de indstillede: 350 søde kassedamer m/k
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Marianne kan gøre selv en trist dag god
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Mia er blevet lidt af en lokal berømthed
Smaskforelsket Sussi: Her er min nye kæreste
Dansktopstjernen er forelsket i 60-årige Steen, som hun har mødt gennem Instagram.
Sussi Nielsen svæver på en lyserød sky. Den 68-årige dansktopstjerne fortæller HER&NU, at hun er hovedkulds forelsket i den otte år yngre Steen Nørholm Hansen, som hun fredag morgen præsenterede for sine fans på Instagram.
LÆS OGSÅ: Inger Støjberg indlagt og opereret akut
- Allerede inden vi mødte hinanden, kunne jeg mærke, at der var kemi. Vi har mødt hinanden gennem Instagram, hvor han skrev til mig. Han spurgte, om jeg ville på en date og sagde, jeg ikke ville fortyde. Jeg tænkte, "Åh nej, endnu en mand der bare vil have sex". Jeg var bare ved at være træt af dem, der bare vil i seng med mig. Sex er dejligt, men der må godt være noget andet også. Noget at snakke om og nyde hinandens selskab. Og det er der med Steen. Det må jeg bare sige, fortæller Sussi begejstret til HER&NU.
De mødte hinanden første gang for to måneder siden og kalder sig nu for kærester.
LÆS OGSÅ: Jenna og Albert afslører graviditet
- Det er sådan set hans skyld, at vi allerede står frem. Vi kan mærke, det bare er helt rigtigt, siger Sussi, der det meste af foråret datede en hemmelighedsfuld fyr, der blot blev omtalt som "Ostemanden".
- Ostemanden droppede jeg. Vi passede ikke sammen altså. Der var alt for mange ting, vi ikke var fælles om. Han er en sød fyr og alt det der, der var bare meget, vi ikke var helt enige om, slår hun fast.
Steen har allerede mødt en del af Sussis familie og omgangskreds, og nu skal hun snart møde hans familie.
LÆS OGSÅ: ‘Sommerdrømme’-vindere afslører: Vandt mere end et hus
- Jeg har ikke mødt hans familie endnu, men det skal jeg næste søndag. Han har to voksne sønner og en søster, der er så glad for, at han endelig har fundet en sød pige, slutter Sussi med en hjertelig latter.