-
Krystaller: Sådan kan du bruge de helende energier i din hverdag
-
Mia kan tale med dyr og beroliger kæledyrsejere: ”Dyr frygter ikke døden”
-
Sådan fungerer 'face reading': Det siger dit ansigt om din personlighed
-
Jeg er bange for at vælge forkert i min karriere
-
Styrk forbindelsen til din skytsengel – sådan beder du om tegn
-
10 kendte ærkeengle – søg hjælp til kærlighed, angst, sorg og helbredelse
-
Bemærker du et dyr igen og igen, er det måske et tegn: ”De vil fortælle dig noget”
-
Her er de syv indre energier, der former vores valg – hvilken er du?
Vivi i vildt tv-comeback
Det blev ikke til mange dage hjemme i Danmark, før Vivi Bach vendte tilbage til 'Paradise Hotel'.
Det blev til en sikker sejr for Vivi Bach i 'Paradise Hotel' sæson 19, og nu vil det vise sig, om hun kan gøre det samme i sæson 20. For i dagens afsnit tjekker Vivi ind igen.
LÆS OGSÅ: 'Badehotellet'-stjerne åbner op om stor sorg
- Jeg har tænkt mig at kæmpe alt, hvad jeg kan for at vinde igen, lyder det fra Vivi, som fortsætter:
- De andre gæster inde på 'Paradise' har ikke haft mulighed for at se den sæson, jeg har været med i, og det synes jeg er mega fedt, for så ved de ikke, hvordan jeg spiller.
På det tidspunkt, hvor programmet er optaget, er optagelserne til sæson 20 nemlig lige sluttet. Derfor nåede Vivi kun at være i Danmark i fire dage, før hun blev spurgt, om hun ville være med i programmet igen.
LÆS OGSÅ: Efter hussalg i København: Her skal Petra bo
Så på det tidspunkt var det den sæson, som Lukas og Victor var med i - sæson 19 - der lige havde været vist på tv, og Vivi er altså helt ukendt for deltagerne. Men der er dog én af deltagerne, Vivi kender særdeles godt hjemmefra.
Se hele programmet på Viaplay fra kl. 14 i dag.