-
Janni Ree kan ikke gå i fred på Smukfest: Det bliver vildere og vildere
-
Janni Ree afsted for første gang: Jeg er nervøs!
-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
Derfor flyttede Remee og Mathilde: Indbrud og chikane
Mathilde følte sig utryg i villaen på Strandvejen.
Det var ikke med vemod, at Mathilde Gøhler sagde farvel til villaen på Strandvejen, hvor hun i over fire år boede sammen med Remee og datteren Kenya, fem. Den 28-årige model fortæller, at hun følte sig overvåget i huset, der blev vist flittigt frem i parrets realityshow.
Men værst af alt fik hun også stjålet alle sine smykker under et indbrud. I en spørgerunde med sine følgere på Instagram skriver hun, at de kun lejede huset, fordi de ville lære området at kende, før de købte noget.
LÆS OGSÅ: TILLYKKE TIL GEGGO: Stort tilbageblik gennem årene
- Konklusionen var, at jeg ikke kunne lide at bo et sted, hvor alle vidste, at vi boede. Jeg følte mig utryg. Folk råbte til os, når de kørte forbi, og nogen gik ind i haven. Der blev stjålet fra vores biler, og nogen brød ind i huset gennem et vindue og stjal alle mine smykker, afslører Mathilde.
Mathilde deler nu adresse med Remee i en lejlighed ved Kongens Have med udsigt til Rosenborg Slot og siger, at stedet er perfekt for dem.
- Her har vi sikkerhed, og det føles meget trygt, slår hun fast.