-
Kryptiske Janni Ree og Jeppe Stokholm: Vender tilbage på skærmen
-
Janni Ree kan ikke gå i fred på Smukfest: Det bliver vildere og vildere
-
Janni Ree afsted for første gang: Jeg er nervøs!
-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
Jaffer i ærlig udmelding om Michaela: Det tænder mig bare ikke!
Den smukke Michaela fik desværre ikke en rose tilbudt af Jaffer. Allerede få minutter inde i deres snak sagde hun nemlig nogle ting, som fik alarmklokkerne til at ringe hos ham.
Selvom der var både smil og god stemning i luften, da Michaela og Jaffer havde deres første snak, så blev Michaela en af de piger, som ikke fik en rose tilbudt af den nye bachelor.
Den beslutning traf Jaffer ud fra, at han kun havde snakket med Michaela en enkelt gang i få minutter, men han kunne straks mærke, at han ikke var tiltrukket af hende.
LÆS OGSÅ: 'Bachelor'-date afslører: Sådan er Casper, når kameraet er slukket
- Nu ser man ikke hele vores snak, men når der er en person, man ikke rigtig kan snakke med, og hvor det er meget envejssnak - det tænder mig bare ikke. Og derfor er jeg ret hurtig til at tage beslutningen, og det plejer jeg også at være, når noget ikke fanger mig ved førstehåndsindtrykket. Så står jeg bare af, forklarer Jaffer til Realityportalen.
Artiklen fortsættes under billedet...
Han føler, at han især det seneste år har udviklet sig som menneske og har fundet ud af, hvilke værdier han søger og falder for hos en kvinde. De værdier så han ikke hos Michaela på det tidspunkt, og derfor kunne han ikke se sig selv med hende i fremtiden.
LÆS OGSÅ: Reality-babe har taget 22 kilo på: Jeg har været rigtig ked af min krop
- Så var der nogle af de andre, som jeg følte mig meget mere draget af, og det var det, jeg valgte at satse på, siger han.
Michaelas spørgsmål afgjorde det
Kemi har været et nøgleord hele vejen igennem 'Bachelor', og det er også kemien, som Jaffer manglede. Han kan godt lide, når en kvinde giver ham igen, og det følte han ikke, at Michaela på nogen måde gjorde.
LÆS OGSÅ: 'Paradise'-hunk scorer ung 'OnlyFans'-model
Efterfølgende har han set programmerne, og her er han kun blevet bekræftet i, at hun ikke ville kunne give ham den modstand, som han søger.
Der manglede også noget dybde i samtalen.
- Vores snak var om, hvorfor jeg var med i 'Bachelor', og det eneste, hun spurgte ind til, var, hvorfor jeg er single, for jeg er jo meget pæn. Og det var bare en warning for mig, for det er også sådan, mine andre forhold med unge modelpiger er startet. De andre piger gik mere ind og spurgte til, hvem Jaffer er, forklarer bacheloren.