-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
Marco forklarer: Derfor trækker jeg mig fra 'Stjerne Boksning'
Paradisoen forsøgte at finde en løsning, men her i sidste øjeblik ser han sig nødsaget til at melde afbud til det populære event.
Den 4. september løber det længe ventede 'Stjerne Boksning' endelig af stablen. Et event, der på grund af corona er blevet udskudt igen og igen.
LÆS OGSÅ: Nynne frustreret over Robert: Hvad skal jeg gøre?
Her skal en lang række realitystjerner en tur i ringen, og det var meningen, at 2020's 'Paradise'-finalist Marco Harry skulle være en af dem.
Men sådan bliver det ikke.
LÆS OGSÅ: Nynne anklager Robert Hansen for vold: Her er hans svar
- Jeg har valgt at trække stikket grundet personlige årsager. Jeg har ting på hjemmefronten, som jeg vægter højere end en reality-boksekamp at the moment. Jeg kæmper med personlige ting, som jeg er nødt til at tage hånd om, og de fylder alt på nuværende tidspunkt, forklarer Marco til Realityportalen.
Han skulle have kæmpet mod fodbold-youtuberen Rasmus Johansson.
- Jeg er ked af, det går ud over Rasmus, men håber og tror på, de når at finde en ny modstander.
LÆS OGSÅ: 'Vild med dans'-deltager droppet inden premieren
Marco ønsker på nuværende tidspunkt ikke at gå i detaljer med, hvilke problemer, der fylder hos ham. Men det er ikke noget, der er opstået pludseligt. Alligevel kommer afbudet sent.
- Har tænkt over det i længere tid. Jeg håbede på, jeg kunne nå at få styr på de ting, der nu skulle styr på, men det kunne desværre ikke lade sig gøre, siger Marco.
Hvem der i stadig hopper i boksehandskerne, vil tiden vise.