-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
Julie afslører: Mødte særlig person bag kameraet
Det var ikke kun et visit fra sin mor, Julie havde fornøjelsen af.
'Bachelorette' er nu så langt i processen, at tiden er inde til at møde svigermekanikken.
Derfor har Julies mor altså taget hele den lange vej fra Aarhus til Mexico for at hilse på datterens bejlere.
LÆS OGSÅ: Galt eller genialt? 'Bachelorette'-Morten får Mette-tatovering
- Det var mega, mega dejligt og meget, meget tiltrængt at være sammen med hende, fortæller Julie til HER&NU/Realityportalen om besøget.
Ydermere kan hun dog afsløre, at moren altså ikke var det eneste familiemedlem, hun blev genforenet med efter ugers intens daten under varmere himmelstrøg, da kameraerne slukkede.
- Min mor og jeg blev kørt hjem til mig og så var vi ude at spise med min lillebror og hans kammerat om aftenen.
Julies lillebror ses dog ikke i programmet, da han ikke ønskede at blive filmet.
Modsat deres mor har han da heller ikke taget den lange rejse for at være tæt på sin søster. Han var nemlig på ferie med en ven i Mexico i samme periode som 'Bachelorette' blev optaget.
LÆS OGSÅ: AFSLØRING: De bliver værter på 'Vild med dans'
- Det havde de planlagt en måned inden jeg fandt ud af, jeg skulle være med. Og han boede seriøst ti minutter fra mig, fortæller Julie.
Trods den korte afstand fik Julie dog ikke mulighed for at mødes med sin bror andet end den ene gang.