-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
-
Tilbage på tv: Linse Kessler havde ét krav til produktionen
Lise-Lottes bedste råd til en våd dansk sommerdag
Den danske sommer byder ofte på en håndfuld regnvejrsdage, men det skræmmer ikke Lise-Lotte Lohmann.
Skuespiller og entertainer Lise-Lotte Lohamnn, 68, nyder en regnvejrsdag i ny og næ. For hende er der nemlig intet bedre end en tur i biografen, og det er oplagt på en regnfuld sommerdag.
– Når det regner skal man tage i biografen. Jeg elsker at gå i biografen. Jeg elsker at sidde der i den mørke sal og se en god film. Jeg har selv lige været inde at se “Under stjernerne på himlen”, fortæller Lise-Lotte fra "Forræder".
Lise-Lotte elsker regnvejr, så hun har altid et par projekter, hun kan give sig i kast med, hvis det står ned i stænger.
LÆS OGSÅ: Sarah Zobel om kærligheden: "Jeg har mødt en"
Artiklen fortsætter under videoen:
Ifølge Lise-Lotte kan en regnvejrsdag bruges på at rydde op.
— Jeg er gået i gang med at ordne to af mine skuffer, hvor jeg opbevarer hvidvin og rødvin, fortæller Lise-Lotte, da HER&NU fanger hende på telefonen.
LÆS OGSÅ: Et nyt kapitel er startet for "Årgang 20"-Lisbeth: Det føles stort og lidt overvældende
— Jeg er frygteligt til at blande rundt i min hvidvin og rødvin. Så nu skal der ryddes op. Og så kunne jeg ligesom se, at jeg manglede hvidvin, og det går ikke. Vinen skal stå pænt, der skal ikke opstår huller, det ser dumt ud, fortæller Lise-Lotte, der har fundet et godt tilbud på vin.
Lise-Lotte har i år set frem til sommeren, hvor hun som traditionen byder, planlægger at besøge Sønderborg.