-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
-
Tilbage på tv: Linse Kessler havde ét krav til produktionen
-
Taler ud om ”Vild med dans”-brandert: Jeg prøvede at stoppe Janni
-
Janni Ree under kniven igen: Se forvandlingen her
-
Linse overraskede Janni: Viste sin kønsbehåring på storskærm
-
Kendt tv-mand: Her er Linse Kesslers hemmelige date
-
Får Janni og Linse samme løn for nyt tv-program? Nu svarer de
-
Slikker sol med Jeppe i Mexico: Jannis badejern
-
Janni Ree og Linse Kessler er tilbage i nyt program
-
Se billedet: Janni Ree viser sit barnebarn frem
-
Lykkelige Janni og Jeppe: Nu er det officielt!
-
Janni om hård periode: Vi fandt sammen i sorgen
SE BILLEDET: Smaskforelskede Chief 1 viser kæresten frem for første gang
Lars ”Chief 1” Pedersen mødte Karina Friis tilfældigt på en café i København, og de har siden været uadskillelige. Nu planlægger de sommerferie sammen, mens kærligheden inspirerer Lars’ musik.
Hele foråret har Lars ”Chief 1” Pedersen svævet på en lyserød sky. Han har fundet kærligheden med Karina Friis, der er salgschef i Topdanmark.
Artiklen fortsætter under videoen...
– Vi har mødt hinanden i byen. Karina holdt fødselsdag på Café Victor, og der var jeg tilfældigvis også. Det var så naturligt, som det kunne være. Det var en af de der gange i livet, hvor alt bare er rigtigt, fortalte den 55-årige hitmager ved premieren på “Sønnike” i Grand Teatret.
Parret er “sammen hele tiden” og planlægger også en fælles sommerferie, hvor de skal ud at rejse.
– Det er aldrig for sent at blive forelsket. Hun har også inspireret mig til tre-fire sange allerede, afslørede Lars, der senest har arbejdet med nye sange til Kandis.
Artiklen er første gang bragt i denne uges HER&NU-blad. Du kan tegne et abonnement ved at klikke HER.