-
Janni efter retssagen: Overrasket over Karsten
-
Janni og Karsten i retten: Her falder afgørelsen
-
LIVE fra retten: Nu afgøres sagen mellem Janni og Karsten
-
Striden fortsætter: Nu mødes Janni og Karsten igen i retten
-
Janni Ree: "Jeg er ked af det"
-
Ups! Janni afslører Jeppes sande alder
-
Janni Ree afslører ferieplaner
-
Janni Rees store lettelse: Naboen kom hende til undsætning
-
Janni Ree fyret
-
Kærlighed på toppen: Janni Ree og Jeppe Stokholm viser deres luksus penthouse frem
-
Janni Ree afslører stort problem
-
Janni og Jeppe afslører: Nu er datoen sat

Bestseller-duo giver status på Jussi Adler-Olsens helbred
Line Holm og Stine Bolther afslører, at den 12. Afdeling Q-bog formentlig udkommer i 2026 - og arbejdet er netop begyndt.
Med over ti bind har krimiforfatter Jussi Adler-Olsen, 74, bjergtaget hele verden med fortællingen om Carl Mørk. Krimiserien er også blevet til flere film og serier - senest Netflix-serien "Dept. Q".
Artiklen fortsætter under videoen:
Lige nu arbejder krimiforfatterne Line Holm og Stine Bolther - med Jussi Adler-Olsen i ryggen - på bog nummer 12 i Afdeling Q.
LÆS OGSÅ: Sandra Toft er gravid
Det er selvsamme forfattere, som også stod bag den 11. Afdeling Q-bog "Døde sjæle synger ikke" i samarbejde med Adler-Olsen, som er alvorligt syg af knoglemarvskræft.
Da Line Holm og Stine Bolther mødte op til "Det Vi Elsker Prisen 2025", var det uden Adler-Olsen ved deres side - men de forsikrede om, at han har det godt.
- Vi har lige været oppe ved ham og spise ostemadder - og snakke hemmeligheder. Han er meget glad, stolt og lettet, ligesom vi er, delte Line Holm, der blev suppleret af Stine Bolther:
- Han ville gerne have været her i dag, og han har det faktisk også rigtig godt, men han passer selvfølgelig på sit helbred.
LÆS OGSÅ: Sebastian og Asta afslører bryllupsplaner: Vi går en helt anden vej
Tur til London
Af hensyn til helbredet forsøger krimiforfatteren at begrænse sin deltagelse i store forsamlinger.
- Man passer lidt på ham, og det gør vi andre selvfølgelig også. Han har det godt og er meget stolt af den nye Netflix-serie (Dept. Q, red.), som han også har været i London og været med til premieren på, delte Stine Bolther.
Her mødte han både instruktøren og alle skuespillerne - blandt andre skuespiller Matthew Goode, som spiller rollen som Carl Mørk.
Til næste år rammer den 12. bog i Afdeling Q-serien trykken, hvis alt går efter planen.
LÆS OGSÅ: "Gift ved første blik"-par er blevet skilt
- Det er den, vi er i gang med at arbejde videre med. Vi er stort set lige startet, så vi regner med, at den udkommer en gang til næste år. Det satser vi på, delte de.
