-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
-
Tilbage på tv: Linse Kessler havde ét krav til produktionen
-
Taler ud om ”Vild med dans”-brandert: Jeg prøvede at stoppe Janni
-
Janni Ree under kniven igen: Se forvandlingen her
-
Linse overraskede Janni: Viste sin kønsbehåring på storskærm
-
Kendt tv-mand: Her er Linse Kesslers hemmelige date
-
Får Janni og Linse samme løn for nyt tv-program? Nu svarer de
-
Slikker sol med Jeppe i Mexico: Jannis badejern
-
Janni Ree og Linse Kessler er tilbage i nyt program
-
Se billedet: Janni Ree viser sit barnebarn frem
Pia Kjærsgaard afslører usædvanlige juleplaner: Det er første gang
Pia Kjærsgaard er ved at vænne sig til, hun bliver ældre. Og det kan hun mærke denne jul.
Pia Kjærsgaard elsker julen, og denne jul ser hun ekstra meget frem til efter et hårdt kommunalvalg i november.
– Julen plejer at være den mest stille tid politisk på året, og det tror jeg særligt efter det her valg, hvor alle har være engageret, at alle drosler ned, og det tror jeg, at danskerne har godt af. Jeg tror, de længes efter det, fortalte Pia til optagelserne på "Året der gak" i cirkusbygningen.
LÆS OGSÅ: Christian Grau scorer nyt job
Artiklen fortsætter under videoen.
Ifølge Pia er hun et julemenneske og nyder at være sammen med familien i juletiden, men der er også et puslespil, der skal gå op.
– Det er ikke lige vores jul i år, der er jo svigerfamilier og så videre, men så må vi holde den på et andet tidspunkt. Men selvfølgelig skal vi noget til jul eller være hjemme, det ved vi ikke rigtig, siger Pia og afslører, at der også er den mulighed, at julen i år bliver helt anderledes:
– Det kan være, at vores datter holder det, og det er helt usædvanligt for mig. Så er det første gang, jeg ikke selv skal holde jul. Men det bliver måske meget rart. Det må være et typisk tegn på, man er ved at blive gammel, at ens børn begynder at holde jul for en, griner Pia afslutningsvist.