-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
-
Tilbage på tv: Linse Kessler havde ét krav til produktionen
-
Taler ud om ”Vild med dans”-brandert: Jeg prøvede at stoppe Janni
-
Janni Ree under kniven igen: Se forvandlingen her
-
Linse overraskede Janni: Viste sin kønsbehåring på storskærm
-
Kendt tv-mand: Her er Linse Kesslers hemmelige date
-
Får Janni og Linse samme løn for nyt tv-program? Nu svarer de
-
Slikker sol med Jeppe i Mexico: Jannis badejern
-
Janni Ree og Linse Kessler er tilbage i nyt program
-
Se billedet: Janni Ree viser sit barnebarn frem
-
Lykkelige Janni og Jeppe: Nu er det officielt!
-
Janni om hård periode: Vi fandt sammen i sorgen
Rasmus Bjergs villa solgt for millionbeløb
Familievillaen i Gentofte er blevet solgt for millioner.
Rasmus Bjerg og hustruen, Helle Bjerg, satte familievillaen til salg i december sidste år, og nu er huset endelig blevet solgt.
Hjemmet i Gentofte var oprindelig sat til salg for 11,2 millioner kroner, men prisen er af flere omgange blevet sænket.
Artiklen fortsætter under videoen:
Efter et lille nedslag var der endelig bid, og villaen er nu solgt for 10,4 millioner, fremgår det af tinglysningen, oplyser Se og Hør.
Rasmus og Helle købte huset tilbage i 2012 for 3,2 millioner kroner og kan dermed glæde sig over en god fortjeneste. Nu er tiden dog inde til et nyt kapitel for parret og deres fire børn, Anna, Ella, Villads og Valter, der snart begiver sig ud på et nyt eventyr.
Familien skal allerede sige farvel til familievillaen, da de nye købere overtager hjemmet 1. september. Hermed søger familien derfor et midlertidigt sted at bo i 6-7 måneder.