-
Janni Ree kan ikke gå i fred på Smukfest: Det bliver vildere og vildere
-
Janni Ree afsted for første gang: Jeg er nervøs!
-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
Louise og Sejr deler bryllupstanker: Skal giftes en bestemt dato
Louise Hjort og Sejr Bek er forlovet og skal giftes, og datoen skal være helt særlig.
I går fortalte Louise Hjort og Sejr Bek til HER&NU at de havde gået en ekstra mil for tv-programmet "Døm vores forhold" på DR, da der i starten af programmet bliver teaset for, om Louise og Sejrs forhold er ved at gå i stykker, og den teaser, har de spillet med på for ikke at afsløre noget.
LÆS OGSÅ: Dansk “MasterChef”-deltager er død: Blev 51 år
Artiklen fortsætter under videoen.
Men sandheden er, forholdet aldrig har været stærkere, og i programmet vælger Sejr spontant at fri til Louise. De skal derfor giftes.
Det er ikke mange tanker, Louise og Sejr kan dele om den kommende bryllupsfest, da planerne ikke er på plads, men de vil gerne sige noget om datoen for kærlighedsfesten.
– Vi kan fortælle, at vi mødte hinanden på "Paradise" den 16. januar, den 16. oktober bliver vi kærester, den 16. maj frier Sejr i programmet - helt tilfældigt på vores månedsdag. Vi har noget med den 16., så vi kan godt sige, det bliver den 16., siger Louise til HER&NU.
Parret har en dato i tankerne, men de ved ikke præcis endnu, om det bliver den dag, så de vil ikke ud med det endnu.
– Vi vil ikke sige for meget, hvis noget bliver ændret. Men vi har nogle drømme, slutter de enigt.