-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
-
Tilbage på tv: Linse Kessler havde ét krav til produktionen
Sarah Grünewald løfter sløret for "Vild med dans"-favorit
Da hun trådte ned fra dommerbordet, afslørede Sarah Grünewald, at der især er én af nydanserne, der imponerer hende.
Som vært på "Vild med dans" var det vigtigt at være neutral, men da Sarah Grünewald i fredagens episode af programmet gjorde comeback som dommer, var hun ikke helt så neutral.
LÆS OGSÅ: "Årgang 20"-stjerne afslører kønnet
Artiklen fortsætter efter videoen.
Efter programmet løftede hun sløret for, om hun har en favorit.
- Jeg hepper faktisk virkelig på dem alle sammen for at være helt ærlig, men jeg vil sige sådan udviklingsmæssigt, det kan jeg jo godt tillade mig at sige nu, der synes jeg bare, Alfred han rører mig, fastslog Sarah Grünewald og forklarede:
- For de er så dygtige, dem der er med i år, og jeg synes virkelig, han er gået fra den der, hvor man tænkte "Åh, kan han lære det" til bare at være den - på sådan en så overlegen måde, synes jeg. Jeg synes virkelig, han er nice.
- Det synes jeg er fedt, også fordi det han gør er virkelig langt fra deres natur. Hele den der macho ting er virkelig langt fra hans natur, hvor man kan sige, at flere af de andre dansere, det ligger lidt til dem at kunne skifte ind og ud, det gør det ikke med ham, påpeger Sarah Grünewald.