-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
Bendtner søger au pair: Jeg kan ikke selv
I det nyeste afsnit af 'Bendtner og Philine' på Discovery+ leder Bendtner desperat efter ny rengøringshjælp.
Siden Nicklas Bendter flyttede hjemmefra som 18-årig, har han været vant til at opvasken blev taget og gulvet blev støvsuget for ham.
- Jeg har altid haft nogle til at hjælpe mig med diverse ting, så jeg kunne fokusere udelukkende på fodbold, forklarer han.
Artiklen fortsætter under videoen, hvor HER&NU møder Mads Moldt efter første 'X Factor'-liveshow....
LÆS OGSÅ: Kort efter forlovelsen: Kærligheden brast
Sådan er det ikke længere, for da Philine smuttede, tog hun deres rengøring med.
- Jeg prøver at gøre rent, men det er ikke lige det, som jeg gider at bruge min tid på, så jeg prøver at finde en ny, som kan hjælpe mig, fortæller Bendtner og fortsætter:
- Jeg kunne godt tænke mig en au pair. Det er noget, som jeg skal ha'. Jeg kan ikke håndtere et så stort hus alene. Jeg gider ikke gøre det. Så er hvis der er en, der kan hjælpe med det, sætter jeg stor pris på.
LÆS OGSÅ: Fie Laursen taler ud: Derfor har jeg ikke sex med mænd
Se klippet, hvor Bendter fortæller om sin søgen efter en au pair. Se hele afsnittet på Discovery+.