-
Janni Ree kan ikke gå i fred på Smukfest: Det bliver vildere og vildere
-
Janni Ree afsted for første gang: Jeg er nervøs!
-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
Julia Sofia og Frederik afslører skøre 'Vild med dans'-ritualer
Der er faktisk ret mange ting, 'Vild med dans'-parret skal igennem, før de er klar til dansegulvet fredag aften klokken 20.00
Det er ingen hemmelighed, at de to danse-darlings, YouTuber Julia Sofia og danser Frederik Nonnemann, er kommet tæt på hinanden under 'Vild med dans'-forløbet.
LÆS OGSÅ: Mie Ø. Nielsen efter exit: Det savner jeg mest ved ‘Vild med dans’
De er faktisk blevet så gode venner, at de har udviklet et hav af ritualer og rutiner, de skal igennem inden showtime fredag aften klokken 20.00 på TV2.
- Vores torsdag er hellig. Dér træner vi, og så skal vi enten i kostumen eller forbi spraytan. Og så tager vi ud og spiser og får enten et glas vin eller en øl. Og fredag er ritualet, at jeg henter Frede med en kop kaffe, så får vi lige snakket og pustet lidt ud, fortalte parret efter 'Vild med dans' fredag aften, som i 'Knæk cancer'-ugens anledning var rykket i Det Kongelige Teater.
LÆS OGSÅ: Wow! Er det her den lækreste ‘Vild med dans’-burger nogensinde?
Men det er slet ikke de eneste ritualer, de to venner har sammen.
- Vi har et særligt knips. Og så holder vi hinanden i hånden på en helt særlig måde med lillefingerflet, inden vi går ind på dansegulvlet. Så har vi også nogle ting, vi bare skal have i min taske - jeg har sådan en rød taske, jeg har med alle vegne, sagde Julia Sofia.
Ud over ritualerne, har parret også hver deres smykke, de skal have på for at kunne danse. Julia Sofia har altid en halskæde i sin BH, og Frederik har et særligt armbånd om håndledet.
LÆS OGSÅ: ‘Landmand’-Susanne: Jeg ville have haft sex med Brian, hvis…
LÆS OGSÅ: ‘Vild med dans’-kvinder: Her er vores overvejelser om #MeToo-kampagnen