-
Krystaller: Sådan kan du bruge de helende energier i din hverdag
-
Mia kan tale med dyr og beroliger kæledyrsejere: ”Dyr frygter ikke døden”
-
Sådan fungerer 'face reading': Det siger dit ansigt om din personlighed
-
Jeg er bange for at vælge forkert i min karriere
-
Styrk forbindelsen til din skytsengel – sådan beder du om tegn
-
10 kendte ærkeengle – søg hjælp til kærlighed, angst, sorg og helbredelse
-
Bemærker du et dyr igen og igen, er det måske et tegn: ”De vil fortælle dig noget”
-
Her er de syv indre energier, der former vores valg – hvilken er du?
TV 2 udskyder sæsonen: Fredag er der ingen 'X Factor'
Fredag aften blænder TV 2 ikke op for 'X Factor', som vi ellers lige har vænnet os til.
Onsdag aften var mange håndboldfans vidne til en kæmpe gyser, da Danmark slog Egypten efter to gange forlænget spilletid og en straffekastkonkurrencen.
Det betyder, at der fredag aften sendes håndboldkamp på DR på et tidspunkt, hvor 'X Factor' normalt ville blive sendt på TV 2.
LÆS OGSÅ: CHOK: Katerina Pitzner anholdt
Men nu har TV 2 valgt at rykke underholdningsshowet.
- Det er jo fuldstændig fantastisk, at det danske håndboldlandshold har spillet sig i VM-semifinalen, og skal kæmpe om en finaleplads fredag aften. Vi synes ikke, de faste ’X Factor’-seere skal tvinges til at vælge mellem de danske håndboldhelte og de dygtige deltagere i ’X Factor’, og derfor har TV 2 valgt at sende denne uges ’X Factor’ lørdag klokken 20.00, fortæller Mette Rysø Johansen, plan- og publiceringschef på TV 2.
LÆS OGSÅ: Er Mikkel ven eller kæreste? Amalie Szigethy forklarer rollerne
Hvis man sidder og ikke er kæmpe håndboldfan, er der godt nyt. Man behøver nemlig slet ikke væbne sig med tålmodighed.
- Hvis man ikke vente til lørdag med at se ’X Factor’, vil der allerede være mulighed for at se programmet fra fredag kl. 20.00 på TV 2 PLAY, siger Mette Rysø Johansen.
LÆS OGSÅ: Janni Ree opløst i tårer: Livet er sårbart