-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
-
Tilbage på tv: Linse Kessler havde ét krav til produktionen
Åbner op om kærligheden: Her er hans drømmekvinde
Rasmus Djurhuus søger noget helt særligt i en kommende partner.
Der hersker ingen tvivl om, at Thomas Blachmans solist over 23, Rasmus Djurhuus, kan synge.
Med to stærke optrædender – og en enkelt mindre heldig optræden i sidste uges "X Factor Live" – har Djurhuus i hvertfald sunget sig ind i de fleste af seernes hjerter.
Artiklen fortsætter under videoen.
Det fik også HER&NU til at spørge Rasmus Djurhuus, om den ugentlige eksponering på tv mon har kastet romantisk interesse af sig.
– Der har ikke været nogle interesser for damer, men jeg er åben, forklarer Rasmus Djurhuus, der også uddyber, hvilke kvaliteter han søger i en potentiel partner:
– Hun må gerne være lidt nørdet eller kunne lide fantasy og sådan nogle ting. Og så skal hun bare være nede på jorden. Der må selvfølgelig godt ske lidt, men jeg kan også godt lide at slappe af, fortæller han.
Når Rasmus bliver spurgt om, hvad der derimod er et redflag hos en potentiel partner, svarer han prompte:
– Hun må ikke være for crazy, afslutter han.
Du kan følge med på Alt.dk og få seneste nyt omkring "X Factor". Sangprogrammet kan ses fredage kl. 20.00 på TV 2 og TV 2 Play.