-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
-
Tilbage på tv: Linse Kessler havde ét krav til produktionen
Nu sker det: Lisa og Brian flytter sammen
Kærligheden blomstrer videre efter "Kærlighed hvor kragerne vender", hvor Lisa og Brian er klar til at tage det næste skridt i forholdet.
Lisa Hansen og Brian Emil Rasmussen fandt hinanden i TV-programmet "Kærlighed hvor kragerne vender", hvor romancen udviklede sig foran kameraerne.
Artiklen fortsætter under videoen:
Nu tager parret næste store skridt. Efter programmets afslutning var planen, at Lisa lige så stille skulle flytte sine ting ind hos Brian i Bønnerup Strand, hvor de sammen vil skabe rammerne for deres fælles fremtid.
Parrets fremtidsplaner er klare, de drømmer om børn og bryllup, men første kapitel er at flytte sammen.
– Efter Kragerne, mange ture frem og tilbage og en masse kærlighed er tiden kommet til næste skridt. Et fælles hjem, et nyt kapitel og et helt nyt liv venter, skriver Lisa på Instagram til en video, som viser øjeblikke fra flytningen.
Brians familie bor tæt på og har taget imod Lisa med åbne arme.
– Brian har meget af sin familie her, og det har jeg været rigtig glad for, de er meget hjælpsomme, fortalte Lisa til HER&NU tilbage i april.
Se opslaget herunder: