May Lifschitz.
May Lifschitz.

May Lifschitz tilbage i "Vild med dans"

May Lifschitz glæder sig til at stå på den anden side af scenen og nyde det nye hold. 

logo herognu HER&NU HN

Sidste år dansede May Lifschitz og Mads Vad i TV 2s store underholdningsprogram "Vild med dans", og i år er May tilbage. 

- Hvor går folk ind? Jeg kan slet ikke forestille mig at stå på den anden side, så det glæder jeg mig meget til, fortæller May, der fredag skal ind til premieren.  

- De må være så nervøse. Jeg elsker Sissal, vi har også lavet noget sammen for nylig. Man må ikke sige, hvem man hepper på, men jeg hepper lidt på hende. samt Thomas og Camilla, slår May fast. 

LÆS OGSÅ: Marc Ciano afslører ny flamme: "Hun er ung og frisk"

 Artiklen fortsætter under videoen. 

May ville elske at få lov at komme tilbage i showet her i sidste sæson. 

- Det har jeg ikke hørt noget om, men jeg ville selvfølgelig elske det. Det var nogle uheldige årsager, der gjorde, at jeg røg ud, men jeg tror på, der er et nyt hold, der skal have lov til at opleve det, for det er bare en livsændrende oplevelse.

May måtte sidste år udgå fra programmet i sidste øjeblik på grund af et banalt maveonde, der gjorde, at hun ikke ville være i stand til at gå på gulvet, da den 29-årige skuespiller blev ved med at kaste op og nærmest ikke kunne stå på benene.