-
Brug krystaller til at rense dit hjem - sådan gør du
-
Føler du en særlig forbindelse til et dyr? Her er 10 kraftdyr, og hvad de vil fortælle dig
-
Sommerfugle kan være et tegn fra den åndelige verden – her er, hvad de betyder
-
Mangler du ro i hverdagen? Her er 5 meditationer, du kan prøve
-
Modtager du tegn fra den åndelige verden? Sådan tolker du farver, dyr, tal og tarotkort
-
Julehoroskop 2025: Hvordan bliver julen for dit stjernetegn?
-
Slip af med fysiske og mentale problemer – her er 12 former for healing
-
Forsøger en afdød at kontakte dig i dine drømme? Sådan kan du være helt sikker
Thomas og Sæþór afslører utraditionelt bryllup
Når Thomas og Sæþór næste år skal giftes, så bliver festen ikke holdt på helt traditionel vis.
Thomas Evers Poulsen var den 6. juli på knæ, og Sæþór Krístinsson sagde ja. Nu er parret ved at planlægge det kommende bryllup.
LÆS OGSÅ: WHAT! Fødsel på 'Paradise Hotel'
I en story på Instagram fortæller Sæþór, at parret har været på bryllupsvenue for at finde den helt rette lokation.
- Vi har skrevet til, jeg ved ikke hvor mange, og vi har kigget så meget rundt, og nu tager vi lige den første på listen, fortæller Sæþór og viser første lokation frem, som ligner mest af alt en industribygning.
Parret har deres egne drømme for brylluppet, så det er vigtigt at finde den rette lokation.
- Vi har en rigtig god idé om, hvad vi gerne vil have. Der er ingen af os, der har lyst til at holde middagsselskab, hvor vi sidder til højbords i 5-6 timer med x antal retters menu, og hvor vi ikke kan bevæge os rundt og snakke med vores gæster, før middagen er færdig. Så det skaber lidt - ikke udfordringer - men de fleste steder vil gerne levere middag og det hele med lokaleleje, fortæller Sæþór.
I en tidligere nu udløbet story har Thomas fortalt, at brylluppet skal stå næste år, og at lokalet skal kunne rumme 150 gæster.
LÆS OGSÅ: Jens Werner sat i jorden på sin 60 års fødselsdag