-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
'Årgang 0'-Mathilde: Disse programmer har jeg takket nej til
Mathilde er ikke begejstret for realitytv. Alligevel spørger flere realityprogrammer hende hvert år, om hun ikke vil deltage.
20-årige Mathilde Mulvad Beuschau har gjort det klart, at hun bestemt ikke vil kaldes realitydeltager. Hun mener nemlig ikke, at TV2-programmet 'Årgang 0' - hvori hun deltog de første syv år af sit liv, indtil familien meldte sig ud - er et realityprogram.
- Jeg har ikke været med i sådan noget 'Ex on the Beach', 'Paradise Hotel', fordi det siger mig ikke noget. Og jeg kunne da have meldt mig til det en milliard gange, hvis det var det, jeg gerne ville, men det vil jeg ikke, fortalte Mathilde i den forbindelse.
Herunder kan du se Mathilde og resten af 'Årgang 0'-børnene, da de var 1 år gamle
LÆS OGSÅ: ‘Gift ved første blik’-deltagers forlovede: Han kvalte mig
Nej tak!
Faktisk kunne Mathilde meget nemt have været med i den slags realityprogrammer, for hun har fået tilbuddene om at deltage en del gange før.
- Jeg tror, jeg får det tilbudt hvert år fra 'Paradise', og jeg tror, 'Ex on the Beach' skriver to gange om året, om jeg ikke nok lige skal være med. Så det har de prøvet fra sæson et af og til nu, og de får et nej hvert år, så jeg forstår faktisk ikke, at de bliver ved, men jeg tager hatten af for det, griner Mathilde.
- Og så kommer der sådan nogle små realityprogrammer, som de vil til at starte op, og det bliver også bare et pænt nej tak herfra, tilføjer hun.
Selvom Mathilde ikke kan lide reality, så er hun rigtig glad for flammen Robin fra 'Ex on the Beach'
LÆS OGSÅ: Mathilde og Robin flytter sammen
Dog er det ikke fordi, Mathilde er afvisende overfor at lave mere tv.
– Jeg vil jo godt sådan noget ‘Vild med dans’ og ‘Til middag hos’ og sådan nogle – jeg vil kalde dem lidt mere voksen-programmer, har hun tidligere fortalt.
LÆS OGSÅ: AFSLØRING! Her er den danske ‘Ex on the Beach’-villa