-
Mia kan tale med dyr og beroliger kæledyrsejere: ”Dyr frygter ikke døden”
-
Sådan fungerer 'face reading': Det siger dit ansigt om din personlighed
-
Jeg er bange for at vælge forkert i min karriere
-
Styrk forbindelsen til din skytsengel – sådan beder du om tegn
-
10 kendte ærkeengle – søg hjælp til kærlighed, angst, sorg og helbredelse
-
Bemærker du et dyr igen og igen, er det måske et tegn: ”De vil fortælle dig noget”
-
Her er de syv indre energier, der former vores valg – hvilken er du?
-
Er der en engel, der vil fortælle dig noget? Lær at tolke engletal her
Endte i farezonen: Elva giver Kvamm og Blachman skylden
Når Elva skal forsøge at forklare, hvorfor hun endte i farezonen, peger hun på den hårde kritik, som hun fik af dommerne.
”For meget usikkerhed i intervallerne, for præsentiøst, at skyde over målet”
”Jeg zonede lidt ud og kedede mig lidt”
Sådan lød nogle af kommentarerne i går fra Simon Kvamm og Thomas Blachman, da de skulle bedømme Elvas optræden i 'X Factor', og ifølge Elva var de skyld i, at hun endte i farezonen.
- Thomas og Simons hårde kommentarer var helt sikkert med til at farve seernes stemmer, lød det fra Elva, da HER&NU fangede hende, efter hun havde sunget for sin overlevelse i farezonen.
LÆS OGSÅ: Kort efter Merles død: Kommunen ånder Sandra i nakken
- Jeg var stolt ad og tilfreds med min optræden, men efter dommernes havde givet deres kommentarer, vidste jeg godt, hvordan seerne ville reagere, og hvad klokken havde slået, uddyber hun.
Det er sket før
Ifølge den unge sangerinde er det ikke første gang, at dommernes dom har haft indflydelse på seerne.
- Det har man også set tidligere i sæsonen. I de andre liveshows har der også været nogle virkelig dygtige sangere, som er endt i farezonen.
LÆS OGSÅ: Maria Fantino i dyb forundring: Det er enormt ubehageligt
Selvom det er tydeligt, at Elva havde en anden ide om, hvem der skulle ha' været i farezonen i stedet for hende, nævner hun ingen navne.