-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
HOT NEWS: 'Gift ved første blik'-deltager har født
En tidligere 'Gift med første blik'-deltager er blevet mor for anden gang.
I starten af 2017 blev ‘Gift ved første blik’-deltageren Lene Kristine Konrad fra 2015-udgaven og kæresten Tobias forældre til en lille søn, Ebbe. Lene og Tobias mødte hinanden kort inden, at ‘Gift ved første blik’ blev vist på tv, og sidenhen har kærligheden varet ved. Tilbage i november 2017 kunne parret fejre to år sammen.
LÆS OGSÅ: Et år efter ‘Gift ved første blik’: Nu skal deltager giftes igen
LÆS OGSÅ: WOW! Så mange par og børn er skabt af ’Gift ved første blik’
Den lille familie vokser sig dog snart større. I marts kunne Lene nemlig afsløre på sin Instagram-profil, at hun igen er gravid, og i maj løftede hun sløret for, at det er en lille pige, der er på vej.
Lene havde termin den 31. august, så den sidste uges tid, har hun ventet i spænding på, hvornår den lille prinsesse ville melde sin ankomst. I går kunne hun dog afsløre på sin Instagram-profil, at tre er blevet til fire:
LÆS OGSÅ: ‘Robinson’-babe afslører: Jeg har været mand
LÆS OGSÅ: Husker du ‘Gift ved første blik’-Allan? Sådan går det ham i dag
- I virkeligheden er det hele jo meget mere grisset, end man kan se på dette omhyggeligt tilskårne billede, med voksenbleer, slimet babylort, efterveer, tyndslidte brystvorter og generelt kaos. Intet af det overskygger dog den overvældende glæde og stolthed: Endelig kom lillesøster, skriver Lene til et billede med hende og datteren og fortsætter:
LÆS OGSÅ: Sarah Louise afslører: Derfor er jeg med i den nye sæson af ‘Forsidefruer’
LÆS OGSÅ: Geggo: Cengiz har ødelagt mit og Linses forhold
- En relativt kort, men temmelig intens fødsel, og ud kom en perfekt lille baby fredag aften. Hvor er vi glade!
Se det fine billede af Lene og datteren nedenfor:
LÆS OGSÅ: ‘Gift ved første blik’-Eva: Vi gik lidt for hurtigt frem