Karl Weihe og Teresa Ovenberg
Karl Weihe og Teresa Ovenberg

Karl og Teresa dater, men én ting står i vejen for dem

Det går fantastisk for det spirrende realitypar, der dog har en særlig udfordring.

Logo Realityportalen RP RPLOGO

For to uger siden kunne Realityportalen afsløre, at der var opstået sød musik mellem Karl Weihe og Teresa Ovenberg.

Artiklen fortsætter under videoen...

Melodien spiller stadig på fuld volume for realityparret, og kemien var da heller ikke til at tage fejl af, da de ankom med armene viklet sammen til tirsdagens premiere på "Smukkere".

- Teresa og jeg har det så fantastisk sammen. Vi kan virkelig godt lide hinanden, lød det fra en forelsket Karl.

Selvom de to turtelduer fortsat dater, så går det dog langsomt fremad. De har nemlig begge travlt med både arbejde og rejser, og den knappe tid er noget af en udfordring.

- Vi har ikke haft tid til at bruge nok tid sammen endnu. Vi må se, hvad der sker, lød det fra Karl, mens Teresa stemte i.

- Vi har begge sindssygt travlt, så det er svært at finde tid sammen.

Realitystjernerne prioriterer fortsat hinanden, når der endelig kan matches tid i kalenderen, og de er begge meget begejstrede for den tid, de endelig bruger sammen, 

- Vi har været på nogle dates, og de har været fantastiske, og vi skal lave noget igen i morgen, fortalte Karl, og Teresa tilføjede:

- Mange flere dates.