-
Kryptiske Janni Ree og Jeppe Stokholm: Vender tilbage på skærmen
-
Janni Ree kan ikke gå i fred på Smukfest: Det bliver vildere og vildere
-
Janni Ree afsted for første gang: Jeg er nervøs!
-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
’X Factor’-Selmani: Tag en tudekiks og kom videre
Det er ikke altid lige nemt at arbejde sammen, når man er brødre.
I fredags stemte seerne endnu engang gruppen Selmani videre i ’X Factor’. Men trods den gode succesrate kunne deres mentor Simon Kvamm afsløre, at det altså ikke altid er en dans på roser, når man skal arbejde tæt sammen – og samtidigt er brødre.
LÆS OGSÅ: Gammel kending med i ny sæson 'Landmand søger kærlighed'
- De er jo så tætte, at de godt kan skubbe og stikke til hinanden uden, at det gør rigtig ondt, fortæller Simon Kvamm i introvideoen, inden Selmani skulle optræde ved deres tredje liveshow.
Men for brødrene fra Kalundborg er det ikke en hæmsko at være brødre – nærmere tværtimod.
- Det er helt fantastisk at være brødre, for vi kan hakke på hinanden lige så meget, vi vil. Vi har jo ikke nogen steder at kaste hinanden hen, fordi nu hænger vi sammen her, og vi er brødre samtidigt, fortæller Arbnor til HER&NU/Realityportalen.
Og selvom bølgerne kan gå højt, er det vigtigt for gruppen at komme hurtigt videre.
- Lige meget hvor sure vi bliver på hinanden, så må man lige tage en tudekiks og komme videre, fortæller Arbnor.
LÆS OGSÅ: Umut Sakarya om sin svære barndom: Jeg var i helvede
Og ’X Factor’-dommeren, Simon Kvamm har da også forstået, at der intet ondt er i det, når brødrene hakker på hinanden.
- Lige i starten skulle han (Simon Kvamm red.) lige fornemme, at der faktisk ikke er noget personligt i det, når vi lige råber ad hinanden eller skælder hinanden ud. Nu griner han bare lidt af os, fortæller Arbnor.
Følg med på fredag kl. 20.00 på TV 2 og TV 2 PLAY, når Selmani endnu engang skal synge i ’X Factor’.