-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
-
Tilbage på tv: Linse Kessler havde ét krav til produktionen
Nicklas Bendtner i stor sorg
En kær ven af Nicklas Bendtner er mandag gået bort, og nu hylder fodboldstjernen ham med rørende ord.
Den tidligere fodboldstjerne og tv-personlighed Nicklas Bendtner er i stor sorg efter at have mistet en god ven.
— Vil savne dig min kære ven. Du er en ener og vil blive husket sådan, skriver Nicklas på sin Instagram story.
Nicklas' gode ven Jan Restorff var i mere end to årtier en stjerne på den danske madscene, og han har siden 1999 arbejdet på Søllerød Kro.
Artiklen fortsætter under videoen:
I 26 år har han stået i spidsen som direktør og restaurantchef på Michelin-restauranten, hvor han har serviceret et væld af prominente danskere – heriblandt har også Nicklas været blandt gæsterne.
LÆS OGSÅ:
Men mandag kom den sørgelige nyhed, at Jan Restorff er afgået ved døden i en alder af 57 år.
Kroen, der ligger i Nordsjælland, delte mandag nogle rørende mindeord, hvor de også forklarede årsagen til hans død.
— Det er med stor sorg, at vi på vegne af hele Søllerød Kro meddeler, at Jan Restorff er gået bort efter længere tids sygdom.