-
Krystaller: Sådan kan du bruge de helende energier i din hverdag
-
Mia kan tale med dyr og beroliger kæledyrsejere: ”Dyr frygter ikke døden”
-
Sådan fungerer 'face reading': Det siger dit ansigt om din personlighed
-
Jeg er bange for at vælge forkert i min karriere
-
Styrk forbindelsen til din skytsengel – sådan beder du om tegn
-
10 kendte ærkeengle – søg hjælp til kærlighed, angst, sorg og helbredelse
-
Bemærker du et dyr igen og igen, er det måske et tegn: ”De vil fortælle dig noget”
-
Her er de syv indre energier, der former vores valg – hvilken er du?
Valgt fra i 'Landmand søger kærlighed': Jeg blev holdt for nar
Louise mener, at Niels Erik skulle have været ærlig langt tidligere.
Louise Kyhn blev meget påvirket følelsesmæssigt, da Niels Erik Wegger valgte hende fra i TV 2-programmet 'Landmand søger kærlighed'.
LÆS OGSÅ: IKKE SET PÅ TV: Måtte overnatte med fremmed mand før holdskifte
Artiklen fortsætter under videoen.
- Jeg var ked af det, fordi jeg havde håbet, han valgte mig i øjeblikket. På den anden side havde jeg godt set, han ikke valgte mig, fortæller Louise til HER&NU og tilføjer:
- Jeg tror meget på horoskoper, og om morgenen stod der i mit horoskop: Der er lys for enden af tunnelen, men kærligheden findes ikke til dig her og nu. Den fik jo så ret.
Selvom Louise havde luret udfaldet qua sit horoskop, så var det ifølge hende hårdt at blive valgt fra.
Ifølge Louise er det på tv tydeligt, at Niels Erik har et godt øje til Christina, men da Louise stod i det, bemærkede hun intet.
LÆS OGSÅ: Christiane chokeret over graviditet: Ikke planlagt
- Han holdt det ret godt skjult. Ærligt så synes jeg jo, at når man ser det på tv, burde han have stoppet det noget før. De har jo før stoppet programmet før tid, fordi nogen er blevet forelsket, så det forstår jeg ikke, han ikke gjorde, fortæller Louise frustreret og tilføjer:
- Jeg føler mig lidt holdt for nar og lidt som en pauseklovn. Det ligner jo, han havde taget sit valg.
Af samme grund har Louise ikke kontakt til Niels Erik i dag.
LÆS OGSÅ: Efter nyt look: Sønnen ville ikke med hjem
Forklaring fra Niels Erik
Ifølge Niels Erik var dagene meget kompakte, og alt gik meget hurtigt, derfor nåede han heller ikke at overveje, om han skulle afbryde optagelserne.
- Min helt tydelige afklaring var dagen før alenedate. Og så var det så tæt på. Det var selvfølgelig lidt træls at stå i den situation at være afklaret inden den sidste date, fortæller Niels Erik om situationen.
LÆS OGSÅ: Winnie ramt af sjælden kræftform: Jeg er pissebange