-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
Cengiz afslører nye detaljer om beslutningen
Nu sætter Cengiz ord på den fælles beslutning, det var, at sætte realityprogrammet på pause på ubestemt tid.
Fredag morgen kom det frem, at der, som det ser ud nu, ikke bliver optaget en sæson nummer 20 af 'Familien fra Bryggen'.
Der meddelte TV3 i en pressemeddelelse, hvor både Geggo og Linse satte ord på den uforglemmelige og helt særlige rejse, det for dem har været at optage realityprogrammet i så mange år.
LÆS OGSÅ: ‘Paradise’-babe to uger efter fødslen: Jeg er ulykkelig!
Nu åbner også Cengiz Salvarli op om beslutningen om at sætte 'Familien fra Bryggen' på pause.
- I 19 sæsoner har 'Familien fra Bryggen' kørt over skærmen på TV3. Jeg har selv deltaget i 13 af sæsonerne, så det har været en kæmpe del af mit liv ,der nu stopper på ubestemt tid. Det en fælles beslutning mellem os i programmet, og det er den rigtige for nu, skriver Cengiz i et opslag på Instagram.
LÆS OGSÅ: HOT NEWS! Lykkelige Boris Laursen viser kæresten frem
Han værdsætter den måde, som seerne har taget imod prorammet sæson efter sæson.
- Tak for alle jer! Og jeres kæmpe støtte gennem alle de år. Jeg glæder mig til, hvad fremtiden bringer, lyder det.
LÆS OGSÅ: Anne P afslører: Anne K vidste godt, jeg løj om Nikolaj
Vender 'Bryggen' retur?
I samme udmelding om, at programmet nu pauses, meddelte TV3 også, at de har nye projekter på ved med familien. Hvad det helt præcist bliver, vil kun tiden vise.
Geggo har også allerede nu meldt ud, at det ikke er det sidste, man har set om 'Bryggen'-stjernerne.
LÆS OGSÅ: Reality-babe chokerer: Jeg kan ikke lide børn
- Om 'Familien fra Bryggen' nogensinde vender retur, vil jeg heller ikke afvise, men lige nu er det det bedste for os alle ikke at lave programmet. Tak for jeres evige støtte og for at være så trofaste igennem intet mindre end 19 sæsoner, skriver hun på Instagram.
LÆS OGSÅ: Har du undret dig: Derfor hylder Lene Beier kun andenpladsen
View this post on Instagram
View this post on Instagram