-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
Efter alvorlig skade: Sådan går det Tina Lund i dag
Det er efterhånden mange måneder siden, at Tina Lund på uretfærdig vis blev forhindret i at nå sit mål om at deltage i OL.
Tilbage i sommeren blev to store drømme slukket for 'Forsidefruen' Tina Lund.
Hun havde kvalificeret sig og var klar til både OL og EM, men desværre blev hendes hest Carallo skadet og kunne ikke nå at blive klar til konkurrencerne. Skaden opstod undervejs, da Carallo skulle transporteres til et stævne i Holland.
Artiklen fortsættes under videoen...
LÆS OGSÅ: Realitystjerne jubler over graviditet: Jeg er pavestolt
Det er nu flere måneder siden, at den store skuffelse ramte Tina, og i dag er både hun og Carallo vendt stærkt tilbage.
- Det var så hårdt. Nu håber jeg på VM til sommer. Carallo er heldigvis bedre nu, og jeg er videre, fortæller Tina Lund til Realityportalen.
LÆS OGSÅ: Genkender du Lucas fra ’Nybyggerne’? Her har du set ham før
Tinas karriere var noget af det, der var afgørende for, at hun sammen med Allan Nielsen i sommeren valgte at rykke teltpælene op i Dubai for at flytte tilbage til Danmark.
– Vi flytter til Danmark på grund af, at jeg skal være rytter i stalden hos Riders Cup. Glæder mig meget til at skulle ride på de danske baner igen. Vi kommer til at savne Dubai. Vi håber, at vores børn og selvfølgelig hele familien får en god start i Danmark, skrev Tina dengang i august i et opslag på sin Instagramprofil.
LÆS OGSÅ: Emil afslører: Sådan er mit forhold til Melissa i dag
Selvom det ikke er gået helt efter planen med ridesporten, så er beslutningen om at flytte hjem stadig en succes.
- Vi er ikke på plads endnu. Der er meget, som skal gøres. Men børnene er meget glade, og det er jo det vigtigste, fortæller baben fra 'Forsidefruer'.