-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
'Shaolin'-stjerne afslører spontant bryllup
Lørdag blev noget anderledes end først planlagt for Geeti Amiri.
Lørdag klokken 12 skulle debattør Geeti Amiri, der for tiden kan opleves i 'Shaolin', have siddet på et fly på vej til Porto med sin udkårne, Jonas, ved sin side.
Men sådan blev det ikke, gør hun klart i et opslag på Instagram, hvor hun afslører, hvad lørdagen i stedet blev brugt på:
LÆS OGSÅ: Efter svømme-exit: Sarah Bro afslører svær identitetskrise
- I stedet stod vi så på Københavns Rådhus, hvor vi blev borgerligt viet af en giftefoged, som talte om ægteskabets rettigheder og pligter. Ikke mindst om nødvendigheden af at elske hinanden i modgang, skriver Geeti Amiri og tilføjer:
- Jeg har så ofte tvivlet på kærligheden, fordi kærlighed er kontroltab, der gør mit ængstelige hjerte utroligt bange. Og derfor var mit ja det mest velovervejede, jeg nogensinde har givet og kommer til at give.
Hun betvivler da heller ikke, at det spontane bryllup var en langt bedre idé end rejsen til Portogal.
- Om end Porto ville have givet os smukke minder, gav vores intime bryllup os så meget mere, og nu kan vi igen booke billetter med hinandens efternavne og med titlen som nygifte, der skal på bryllupsrejse, skriver hun og sender en kærlighedserklæring mod sin husbond:
LÆS OGSÅ: Stephanie Siguenzas hårde studieliv: Skjult handicap
- Tak til universet for at skænke mig min Jonas.