-
What: Du kan komme med til finalen i “Bachelorette
-
Anton afslører fortid med Mai
-
Beef mellem Emil S og Albert: Det skete der i virkeligheden
-
Kyssede begge med Emma: Sådan er forholdet mellem Victor Emil og Anton
-
Ikke set på tv: Produktionen styrer mændene til mingle
-
Klippet ud: Mai afslører hemmeligt brev fra bejler
-
What! Gjorde han lige det?: Se klippet her
-
Svigerfar og svedehytte: Det var absurd
-
Ikke set på tv: Mai tog på endnu en date
-
Se det romantiske øjeblik: Endnu et kys i "Bachelorette"
-
Victor Emil dummer sig igen og igen: Derfor giver Emma ham mange chancer
-
Ikke set på tv: Dét sagde Emmas far om Victor Emil
-
Emma rørt til tårer: Se det følelsesladede øjeblik her
-
"Bachelorette"-fyrene afslører: Derfor taler vi så meget om følelser
-
Er "Bachelorette"-par gået fra hinanden? Nu svarer de
-
Heftig roseceremoni: Det skete der, efter kameraerne slukkede
-
Ført bag lyset: Sådan er forholdet mellem Emma og Nicolaj i dag
-
Emma afslører: Blev advaret inden vild roseceremoni
-
Fortryder returnering af rosen: Nicolaj misforstod reglerne
-
Boris knækkede efter "Bachelorette": Nu giver han årets mænd ét godt råd
-
Nicolaj om Alexanders overnatning: Jeg var taknemmelig
-
Se det romantiske øjeblik: Første kys i "Bachelorette"
-
Boris Hiort misunder de nye mænd i "Bachelorette"
-
Dimitrije skriver historie i "Bachelorette"

Nicky Andersen afslører sin vildeste hemmelighed
Nicky Andersen har gået og holdt på en hemmelighed, og nu sætter han ord på, hvorfor den er vild.
Koreograf og iværksætter Nicky Andersen er i øjeblikket aktuel i "Forræder". Finalen i det forræderiske spil finder sted i aften, hvor de loyale skal stå sammen for at besejre den sidste "Forræder" Anne-Marie Rindom.
Den loyale Nicky Andersen er en stærk spiller, så tiden må vise, om det kan tage ham hele vejen.
Tidligere har Nicky fortalt til HER&NU, at hans vildeste hemmelighed opstod under "Forræder"-optagelserne. Og da vi mødte ham til pressedag på programmet, var han ikke klar til at afsløre noget.
LÆS OGSÅ: Anne-Marie Rindom afslører graviditet: Se billederne
Artiklen fortsætter under videoen af Ali og Nicky:
Nu er programmet snart ved vejs ende, og Nicky er klar til at endelig at afsløre hans vildeste hemmelighed
- Min vildeste hemmelighed er, at jeg vælger at købe skjoldet for 8000 kroner. For de loyales skyld skulle jeg holde det hemmeligt, for hvis jeg sagde til alle, at det var mig, der havde købt skjoldet, så ville forræderne vide, at de ikke kunne gå efter mig den nat. Så jeg blev strategisk nødt til at holde det hemmeligt, fortæller Nicky.
LÆS OGSÅ: "Bachelorette"-Frederik taler ud om svær tid i modelbranchen: Se videoen her
Ifølge Nicky var det utrolig svært for ham at lyve og ikke fortælle alle, at det var ham, der havde købt skjoldet.
- Jeg havde det jo fucking stramt, da jeg hører de andre deltagere begynde at snakke dårligt om den, der har brugt 8000 kroner på et skjold. Jeg havde jo lyst til bare at gå til erkendelse, men jeg blev nødt til at holde det hemmeligt, fortæller Nicky.
Nicky følte sig konstant udsat på "Forræder"-slottet, så for ham var der kun en udvej, og det var at få et skjold. Han havde dog en klar strategi for sin handling, som ikke er blevet taget med i programmet.
- Idet jeg køber skjoldet, så skriver jeg også, at det er med den præmis, at jeg vil donere pengene selv. Hvilket jeg har gjort udover de penge, jeg vandt i spillet, fortæller Nicky.
LÆS OGSÅ: Afbrød optagelserne: Hørte et mord
Efter "Forræder" har Nicky derfor valgt at donere i alt 16.000 kroner til Børnecancerfonden, og har yderligere startet en større indsamling til samme sag.
Selvom det var et vildt træk, så fortyder Nicky intet. Han er stolt over, at han tog chancen og efterfølgende valgte at donere pengene tilbage.
Han er også lettet over, at alle nu kender til hans vildeste hemmelighed.