-
Anton fra “Bachelorette” jubler: Nu er vi kærester!
-
To timer efter hjemkomst: Laurids tvunget til at rejse ud af landet
-
Det tænkte Sofie under kysset med Oliver
-
Winnie Topp efter operation: Giver status på helbredet
-
Hvor sødt! Sådan har Laurids og Sofie foreviget minderne fra "Bachelorette"
-
Petra forklarer: Derfor bliver "Bachelor" fravalgt til fordel for "Bachelorette"
-
Carl-Emil havde særlig kvinde med på rød løber
-
Simon om kærligheden efter "Bachelorette": Jeg har lidt kørende
-
Se alle billederne: Så vild var "Bachelorette"-finalen
-
Adam afviser Reddit-rygter
-
Mie og Adam gik fra hinanden efter seks måneder: Derfor taler de ikke sammen i dag
-
Adam blev væk fra finalefesten: Nu forklarer han årsagen
-
Gravide Mille Funk stråler på rød løber: Starter mødregruppe med Jenna
-
Sofie Martinusen afslører sød historie bag nyt look
-
Lauritz fandt kærligheden i flyet på vej hjem fra "Bachelorette"
-
Adam udeblev fra "Bachelorette"-finale: Nu reagerer Mie
-
Mie og Adam blev kærester efter "Bachelorette": Sådan går det i dag
-
Adam ked af det efter brud: "Jeg blev chokeret"
-
Efter sidste rose: Sådan er Anders og Mies relation i dag
-
Sådan spurgte Laurids, om Sofie ville være kærester
Ole Henriksen hjælper børn i Indien: Kærlighedsprojekt
Ole Henriksen har altid støttet børneorganisationer, og han donerer blandt andet alle penge fra sin 'Ole Glow Show'-turné til hjælpeorganisationen Gadens Børn.
Ole Henriksen, 69, var mødt op for at kaste sin glans, da hjælpeorganisationen, Gadens Børn, åbnede deres første luksus genbrugsbutik på Frederiksberg. En butik, hvor al salg går til organisationens arbejde for gadebørn i Indien, og hvor blandt andet cremekongen selv har doneret noget af sit lækre tøj.
- Jeg har en kæmpe stor kærlighed for børn, og jeg har altid støttet børneorganisationer, lød det fra Ole ved åbningsarrangementet.
LÆS OGSÅ: Sådan gik Stines møde med Niels’ forældre
Igennem et år har han været meget engageret i organisationen, og alle penge fra hans egen 'Ole Glow Show'-turné, som han er på netop nu, går til at hjælpe børnene.
- Vi skal alle hjælpe børn. De er vores fremtid og vi ved, hvor meget det betyder, at de får en mulighed i livet. At de får en uddannelse og kan få en sund livsstil. Mange af dem har ingen forældre, de bliver misbrugt. Det er skræmmende. Og derfor er det her et kærlighedsprojekt for mig, forklarede Ole, der selv i sine unge dage har rejst meget i den del af verden.
Til november skulle han have været i Indien med organisationen, men det er blevet udskudt grundet corona.
LÆS OGSÅ: Linse åbner op: Sådan går det med kærligheden
LÆS OGSÅ: Det så du ikke på TV: TV-vært fik nok