-
Janni Ree afsted for første gang: Jeg er nervøs!
-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
SE BILLEDERNE! Kronprins Frederik ombord hos Mikkel Beha: Stikker til søs
Familien Beha får royalt besøg i deres kommende program til søs.
Mens Mikkel Beha Erichsen, 53, og hans familie i sidste uge gik i gang med at optage en ny serie til TV 2, fik de kongeligt besøg ombord på båden Wallenberg. Da de havde lagt til ved Amalienborg, kom kronprins Frederik gående fra slottet og blev budt velkommen ombord af Mikkel, hans hustru, Marian, og parrets to yngste sønner, 27-årige Theis og Alfred på 21 år.
Men først skulle Frederiks bagage løftes ombord. Og det var noget af en tung taske, da den efter sigende indeholdt hans dykkerudstyr.
LÆS OGSÅ: Nu sælger Boris Laursen også frække billeder: Fie bakker op
Egentlig havde sejlerfamilien planlagt et nyt togt på skibet Havana, men de nåede ikke længere end til Spanien, før Covid-19 gjorde, at de måtte lægge kursen om. Havana er blevet liggende i Coruña, så familien har i stedet taget deres nyistandsatte båd, det gamle redningsfartøj Wallenberg, i brug til de nye programmer.
- Denne gang er det ikke mod ukendte eller fjerne kyster, men en tur, der minder både os selv og forhåbentlig andre om, hvor fedt og fantastisk der er herhjemme, fortalte 53-årige Mikkel Beha Erichsen i weekenden på tv2.dk.
LÆS OGSÅ: Geggo og Cengiz har navne klar til lillesøster
Ruten kommer til at gå gennem Smålandsfarvandet mellem Sjælland, Lolland, Falster og Møn, til Langeland, det Sydfynske øhav, Limfjorden og Læsø. Det første program skal sendes allerede torsdag den 9. juli klokken 20.00.
- Vi genbesøger mange af de steder, jeg har minder fra og møder en masse mennesker, som jeg holder af. Jeg har en kæmpe kærlighed til Danmark, for det er jo her, jeg hører til, lyder det fra Mikkel Beha Erichsen.