-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
Abdels søde 2023-minde: Det første skridt
Abdel Aziz Mahmoud er ikke i tvivl om sit mest mindeværdige øjeblik i 2023.
Selvom 'Go’ Aften Live'-værten Abdel Aziz Mahmoud rundede 40 år i sommer og fejrede det med en kæmpe fest med familie og venner, så er han ikke et sekund i tvivl om, hvad han husker bedst fra i år.
LÆS OGSÅ: Amalie Szigethy deler gave fra mor juleaften
– Det var min datters første skridt. Det var i november, og nu går hun hele tiden. Jeg lagde det ud på Instagram, og nu har det mere end 300.000 visninger. Det er helt sindssygt og flere, end der ser mit tv-program, fortalte Abdel grinende til optagelserne af 'De største øjeblikke' i Operaen.
LÆS OGSÅ: STEM HER: Årets vært 2023
Abdel har datteren Ava på 16 måneder i en regnbuefamilie med sin mand, Andreas Gylling Æbelø, og deres veninde Anne. 2024 står i familiens tegn for Abdel.
– Min yngste lillebror, Nadim på 28 år, har de seneste år arbejdet på ambassaden i Etiopien, og jeg glæder mig faktisk til at få ham hjem. Jeg håber ikke, at han forlænger dernede. Nu skal han hjem og være onkel for min datter. Han arbejder hårdt, og jeg er meget stolt af ham, men nu skal han hjem. Det er ikke det samme at Facetime med ham. Så det glæder jeg mig til.
LÆS OGSÅ: Ny erobring: Her er Leos private flamme
'De største øjeblikke' kan ses på TV 2 Play og TV 2 30. december.