-
Christina sidder bag kassen i Min Købmand – og ”hun er et lyspunkt”, mener kunderne
-
Patrice er kassedame i Kvickly: ”Jeg får rigtig meget tilbage”
-
I SuperBrugsen kan du møde Lene: ”Der sker noget med mig, når jeg kommer på arbejde”
-
Lene arbejder i Netto: ”Jeg er tit blevet spurgt, hvordan jeg kan smile så meget”
-
Lonni arbejder i Rema: ”Hvis jeg har en dårlig dag, så forsvinder det dårlige, når jeg sidder ved kassen”
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2026?
-
Her er alle de indstillede: 147 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2025
-
Her er alle de indstillede: 226 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Ulla blev helt rørt, da hun modtog opkaldet: ”Jeg har aldrig prøvet sådan noget før”
-
Da en kvinde gav Joan det helt specielle brev, trillede tårerne straks ned ad kinderne
-
Da hun mistede sin mand, blev særligt én ting vigtig: Nu hyldes 81-årige Bente for det
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024?
-
Vær med til at indstille Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023?
-
Her er alle de indstillede: 350 søde kassedamer m/k
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Marianne kan gøre selv en trist dag god
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Mia er blevet lidt af en lokal berømthed
Mathias Hjort afslører stor nyhed
Det er ikke kun bryllup, den 31-årige reality-veteran kan se frem til.
En ny tid venter den tidligere "Paradise Hotel"-vinder Mathias Hjort, som for nylig blev forlovet med sin kæreste Maria Andersen. Nu afslører han nemlig, at han både kan se frem til bryllup og en ny uddannelse.
LÆS OGSÅ: Tobias Hamann får sit eget juleprogram
- Jeg ser frem til at starte til januar hos Loay på uddannelsen som kørelærer, samtlige kørerkort, det kræver for uddannelsen, er i hus, nu er det voksen pædagogisk kursus, der starter, og så jeg klar til januar, skriver Mathias i et opslag på Instagram, hvor man kan se ham skrive kontrakt med Loay Zeraiq, som har deltaget i "Robinson Ekspeditionen" og er indehaver af LZ Køreskole i Odense.
- Jeg kan forhåbenligt stå med et fuldt hold af unge mennesker, der skal have et kørekort om et år, så de får den bedste undervisning, give dem en oplevelse og have det sjovt med at tage kørekort, lyder det fra Mathias i opslaget, hvor han tilføjer, at han ser frem til at skulle i mesterlære hos den bedste i branchen.
LÆS OGSÅ: Fetterlein rørt efter dom: Ikke sket siden Davis Cup
Noget tyder da også på, at Loay glæder sig, for han har allerede lavet en kommentar på Mathias' opslag, hvor han roser sin kommende elev.
- Første gang, du sagde, at du ville være kørelærer hos mig, tænkte jeg “Den violin har jeg hørt før”. Men du har vist mig, at du er en mand, der er meget målbevidst, og når du har besluttet dig for noget, så går du med 400 km/t efter det, lyder det fra Loay, som i sin egen story også hylder sin kommende kørelærer:
LÆS OGSÅ: Kirsten Olesen friede til sin mand – og ikke på traditionel vis
- Det bliver seriøst så godt for de unge og LZ, at Mathias Hjort bliver en del af teamet, skriver han.
Se hele Mathias' opdatering her: