-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
Jakob Kjeldbjerg giver første smugkig på ‘Robinson 2021’
'Robinson Ekspeditionen' 2021 har startet optagelser, og vært Jakob Kjeldbjerg har netop offentliggjort det første indblik i den nye sæson.
- Jeg har godt nyt. 'Robinson Ekspeditionen' vender tilbage. Vi er i fuld gang med optagelserne til en ny sæson, og alt er, som det plejer, deltagerne er super seje, og jeg råber og skriger. Glæd dig til 'Robinson Ekspeditionen 2021' til efteråret, fortæller Jakob Kjeldbjerg på Instagram.
LÆS OGSÅ: BREAKING: Kæmpe 'Robinson'-stjerne bliver ny bachelor
Vis dette opslag på Instagram
LÆS OGSÅ: Jakob Kjeldbjerg fylder 50 med et brag: Fester i en uge
51-årige Jakob Kjeldbjerg, der er tidligere fodboldspiller, har været vært på 'Robinson' siden 2004 og indtil nu - kun afløst i 2005 af Mikkel Beha Erichsen, som stod for en 'Robinson' VIP version. 'Robinson' har været i dansk tv siden 1998, hvor Peter Mygind var vært, indtil han blev afløst i 2004.
Sidste år blev 'Robinson' erstattet af programmet 'Robinson - planken ud', da produktionen grundet corona valgte at udskyde optagelserne, men nu er der altså sendt deltagere afsted til en ny sæson, og ifølge vært Jakob Kjeldbjerg er der god grund til at glæde sig.
LÆS OGSÅ: Fodboldsstjernes søster taler ud: Jeg tør ikke glæde mig