-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
Linses kæmpe dilemma: Kan hun finde en løsning?
Er det forsvarligt at have en hund, når man er syg? Dét dilemma stilles DyreSquad’et sat over for, når Linse og Christina møder Lone
I 'Linses DyreSquad' tager Linse og en af Danmarks førende hundetrænere, Christina Højgaard, ud i Danmark for at hjælpe ti udvalgte familier med at få genskabt harmonien med deres kæledyr! I denne omgang kommer "Linses DyreSquad" på en svær opgave.
LÆS OGSÅ: Linse jubler: Jeg har fundet en mand
I dagens afsnit møder vi Lone, som lider af sclerose. Men er det forsvarligt at have en hund, når man er syg?
Netop det dilemma bliver DyreSquad’et sat over for, når Linse og Christina møder Lone, der på grund af sin sygdom, har svært ved at være der nok for sine to hunde, Mika og Coco.
Kan Linse og Christina finde en løsning for Lone og hendes hunde, eller bliver hun nødt til at bortadoptere? Smugkig på dagens afsnit øverst i artiklen - og kan du ikke få nok, så kan du finde hele afsnittet her.
GALLERI: Se Geggos vilde forvandling
SE BILLEDET: Diddes nye kæreste står frem
LÆS OGSÅ: ‘Familien fra Bryggen’-Burger har fundet kærligheden
Følg med på vores Facebookside og vores Instagram, så du hele tiden er opdateret med nyheder fra diverse reality-programmer og kendisser.