-
Christina sidder bag kassen i Min Købmand – og ”hun er et lyspunkt”, mener kunderne
-
Patrice er kassedame i Kvickly: ”Jeg får rigtig meget tilbage”
-
I SuperBrugsen kan du møde Lene: ”Der sker noget med mig, når jeg kommer på arbejde”
-
Lene arbejder i Netto: ”Jeg er tit blevet spurgt, hvordan jeg kan smile så meget”
-
Lonni arbejder i Rema: ”Hvis jeg har en dårlig dag, så forsvinder det dårlige, når jeg sidder ved kassen”
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2026?
-
Her er alle de indstillede: 147 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2025
-
Her er alle de indstillede: 226 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Ulla blev helt rørt, da hun modtog opkaldet: ”Jeg har aldrig prøvet sådan noget før”
-
Da en kvinde gav Joan det helt specielle brev, trillede tårerne straks ned ad kinderne
-
Da hun mistede sin mand, blev særligt én ting vigtig: Nu hyldes 81-årige Bente for det
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024?
-
Vær med til at indstille Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023?
-
Her er alle de indstillede: 350 søde kassedamer m/k
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Marianne kan gøre selv en trist dag god
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Mia er blevet lidt af en lokal berømthed
Gravid Anne Gadegaard: Jeg har grædt, grædt og grædt
Det er ikke helt nemt at være Anne Gadegaard i øjeblikket.
I sidste uge kunne sangerinden Anne Gadegaard afsløre, at hun er gravid, og at hun og kæresten skal være forældre til januar.
LÆS OGSÅ: HOT NEWS: ‘Gift ved første blik’-deltager har født
LÆS OGSÅ: AFSLØRING: Hun afløser Sarah Louise i ‘Forsidefruer’
Der er ingen tvivl om, at 'Melodi Grand Prix'-stjernen og kæresten glæder sig meget til at blive forældre, men det betyder dog langtfra, at den første halvdel af graviditeten har været en dans på roser:
- Jeg er ikke startet ud med den fedeste graviditet. Undskyld mit sprog, men fuck opkast og kvalme. Det, som har været det værste for mig, har været hovedpinen. Hold nu op, hvor har det været så frustrerende. Jeg har haft så meget hovedpine, at man tror, det er løgn. Jeg har jo ikke bare kunnet spise stærke piller, da det ikke er alle hovedpinepiller man må spise, og fordi jeg jo slet ikke har lyst til at spise dem. For tænk nu, hvis det kunne skade. Men der har bare været gange. hvor jeg simpelthen ikke har kunnet være i min egen krop. Jeg har grædt og grædt og grædt, fordi det gjorde så ondt, forklarer Anne på sin blog og fortsætter:
LÆS OGSÅ: ‘Robinson’-babe afslører: Jeg har været mand
Artiklen fortsætter under videoen, hvor du kan se, hvordan 'De unge mødre'-deltageren Louise Brylle fortalte sine børn, at hun igen var gravid.
LÆS OGSÅ: Sarah Louise bekræfter: Dropper ‘Forsidefruer’ – men får nyt program
- Det var "heldigvis" kun de første tre måneder, der har været sådan, så det har lige været til at komme igennem. Man siger, at graviditet ikke er en sygdom. Og det er det absolut heller ikke, men jeg har været sengeliggende præcis ligesom en, der var syg. Når jeg har fået mine anfald med hovedpine og kvalme, så har jeg ikke kunnet fortage mig noget som helst. Præcis ligesom en, der har været syg. Så det kan godt være, at det ikke er en sygdom, men det har føltes præcis sådan.
Anne fortæller dog, at hun den sidste måneds tid har kunnet nyde sin graviditet og slappe af. Hun får stadigvæk hovedpine, men det er ikke så ofte længere.
LÆS OGSÅ: HAHA: Reality-deltagers vilde tip til at holde længere i sengen
LÆS OGSÅ: ‘Lukususfælden’-ekspert indrømmer økonomisk bommert