-
Adam blev væk fra finalefesten: Nu forklarer han årsagen
-
Gravide Mille Funk stråler på rød løber: Starter mødregruppe med Jenna
-
Sofie Martinusen afslører sød historie bag nyt look
-
Lauritz fandt kærligheden i flyet på vej hjem fra "Bachelorette"
-
Adam udeblev fra "Bachelorette"-finale: Nu reagerer Mie
-
Mie og Adam blev kærester efter "Bachelorette": Sådan går det i dag
-
Adam ked af det efter brud: "Jeg blev chokeret"
-
Efter sidste rose: Sådan er Anders og Mies relation i dag
-
Sådan spurgte Laurids, om Sofie ville være kærester
-
Mie i tvivl inden sidste rose: Dét gjorde udfaldet
-
Se klippet: Han får Mies sidste rose i "Bachelorette"
-
Laurids fik Sofies sidste rose: Sådan går det i dag
-
Ikke set på tv: Blev forstyrret gentagende gange til sidste roseceremoni
-
Bryder sammen på tv: Derfor var det svært for Mie
-
Nu sker det: Han får ikke Mies rose
-
Frederik Ottosen fra "Bachelorette" viser kæresten frem
-
Efter Bachelorette: Sådan går det med kærligheden i dag
-
Her vidste Sofie det: Derfor fik Laurids den sidste rose
-
Romantisk øjeblik mellem Laurids og Sofie: Oliver tvunget til at overhøre det hele
-
Jacob skuffet efter "Bachelorette": Det blev ødelagt af produktionen
Lene og Søren har fundet melodien: Millionerne vælter ind
Selv om de ikke længere er gift, så kan de sagtens tjene penge.
Selv om de er gået hver til sit, kører det stadig som smurt for duoen Søren Rasted og Lene Nystrøm. For selv om kærligheden tørrede ud, strømmer det ind med penge i det firma, som de fortsat ejer og som står for at håndtere de mange millioner, de tjente i de glade dage, hvor de turnerede hele verden rundt med dansk musiks største succes til dato, Aqua.
Ifølge deres seneste regnskab har bandets gode takter bredt sig til deres investeringer. I 2017 var makkerparret Lene og Sørens årsresultat på intet mindre end 8.556.234 kroner. Det er en gigantisk stigning i forhold til året før, hvor årets resultat ”kun” lød på 3.225.154 kroner.
Ifølge Søren og Lene investerer firmaet i værdipapirer og har for tiden lidt over 7,6 millioner i aktier og andre værdipapirer, som er med til at sikre, at det tidligere ægtepars midler ikke tørrer ud med tiden. Og Lene og Søren har været fornuftige og lagt en del af fortjenesten til side. Således lyder egenkapitalen på intet mindre end 14.129.595 kroner.
CHOK: ‘Familien fra Bryggen’-stjerne afbryder forlovelsen
LÆS OGSÅ: Natascha Linea om Sidney Lee: Vi er ikke kærester, vi boller bare
Selv om Lene Nystrøm og Søren Rasted er blevet skilt, er der intet, der tyder på, at de har planer om at splitte selskabet op i to, så tilsyneladende har de bevaret den gode tone mellem sig, så de også i fremtiden kan være samarbejdspartnere. Ifølge regnskabet giver det i hvert fald økonomisk pote for dem.
Trods den gode økonomi i selskabet, er der ét sted, hvor det ikke kører for Søren Rasted og Lene Nystrøm. De er fortsat ikke kommet af med deres 420 kvadratmeter store hus i Birkerød. Det har været til salg i omkring 440 dage – til trods for at Lene og Søren valgte at sætte prisen ned for nylig.
I maj måned barberede de tre millioner af prisen, så det nu ”kun” koster 32 millioner.