-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
-
Tilbage på tv: Linse Kessler havde ét krav til produktionen
-
Taler ud om ”Vild med dans”-brandert: Jeg prøvede at stoppe Janni
-
Janni Ree under kniven igen: Se forvandlingen her
-
Linse overraskede Janni: Viste sin kønsbehåring på storskærm
-
Kendt tv-mand: Her er Linse Kesslers hemmelige date
-
Får Janni og Linse samme løn for nyt tv-program? Nu svarer de
-
Slikker sol med Jeppe i Mexico: Jannis badejern
-
Janni Ree og Linse Kessler er tilbage i nyt program
-
Se billedet: Janni Ree viser sit barnebarn frem
Lisbeth Wulff afslører vild tradition med Mille Dinesen
Hvert år gentages en særlig tradition på Lisbeth Wulffs fødselsdag. Der er nemlig en helt bestemt person, hun skal se.
53-årige skuespiller Lisbeth Wulff mødte op på den røde løber til gallapremiere på biograffilmen "Under stjernerne på himlen", for at ære musiktalentet Tommy Seebach, som hun altid har danset rundt til i sin barndom.
LÆS OGSÅ: Holger Rune solgt: Så meget koster han
Og fejring har der i den gang været nok af for Lisbet Wulff. Den 17. marts fyldte Lisbeth nemlig 53 år og hvert år på sin fødseldag, har hun en helt særlig tradition.
- Jeg mødes altid med min gode veninde Mille Dinesen, fordi vi har fødselsdag samme dag. Så vi mødes altid på et eller andet tidspunk i løbet af dagen, og ellers holder vi festen sammen og inviterer vores fælles venner, fortæller Lisbeth til HER&NU.
Ifølge Lisbeth er det helt fantastisk at have en fødselsdagsmakker, og det er vigtigt at fastholde deres tradition. Derfor mødtes de to veninder igen i år for at fejre hinanden.
- Mille og jeg har mødtes de sidste 10 år. Vi mødes altid. Vi skal altid lige mødes, og hvis det nu er en travl dag på grund af noget arbejde, så er det bare en hurtig kaffe. Og hvis det kan blive til mere, en lang frokost, så er det også godt, uddyber Lisbeth.
LÆS OSGÅ: Gunnvør langer ud efter Oliver Bjerrehuus: Han lyver om børnene
Dagen bød på mange dejlige overraskelser, og Lisbeths mand, Rasmus Botoft, havde også disket op med de helt store planer.
- Min søde mand havde jo arrangeret alt muligt, og vi var ude at spise om aftenen. Det var en pragtfuld dag, solen skinnede jo, fortæller Lisbeth.
I aftens anledning på den røde løber havde Lisbeth taget sin nye parfume på, som hun havde fået i gave. Lisbeth kunne nemlig bekræfte, at hun havde fået gode gaver i år.