Se praktisk info om Kvindeløbet i København den 11. juni 2013

Se praktisk info om Kvindeløbet i København den 11. juni 2013

Få de vigtigste oplysninger, du har brug for om Kvindeløbet i København den 11. juni 2013.

HER LØBER VI & FIND HINANDEN:

Ved alle løb anbefaler vi, at såfremt I skal aftale et mødested, er det bedst at henvise til "DET STORE STÆVNETELT". Her uddeles startnumre, trøjer og tasker.

Ved ankomst til løbspladsen vil du blive modtaget af vores "Informationsmedarbejdere" iført gule veste, som er parat til at hjælpe dig, såfremt du har spørgsmål.

Adresse

Amager Strandpark, "Tiøren".

Amager Strandvej,

2300 København S

PARKERINGS- OG TRANSPORTINFORMATION:

Startområdet er på Tiøren, med indgang lige over for Hedegaardsvej, kun få hundrede meter fra Femøren Metro-station.

Metrolinie M2 til "Femøren". Metroen standser 200 meter fra Stævnepladsen.

Er du med bus, kan du tage busserne 4A, 12, 77 og 78.

Parkering

Der må kun parkeres på de afmærkede P-pladser og områder, da politiet er meget opmærksom på parkeringsovertrædelser på løbedagene. Du findes masser af P-pladser på Amager Strandvej, Havkajakvej og Jollevej umiddelbart i nærheden af Stævnepladsen.

T-SHIRT, GAVETASKE OG MAD

Du kan fra kl. 16 afhente din T-shirt i den bestilte størrelse før løbet, samt din gavetaske efter løbet mod aflevering af dine T-shirt og gavetaske kuponer.

Såfremt du bliver forhindret i at komme, kan din T-shirt og gavetaske kun afhentes på løbsdagen ved at henvende sig til personalet ved udlevering mod aflevering af T-shirt og gavetaske kupon. De vil ikke blive eftersendt.

Har du bestilt Yoga-Tee kan denne afhentes i ALT for damernes telt på stævnepladsen.

Har du bestilt Tights kan disse afhentes i SSports telt på stævnepladsen.

Har du bestilt mad kan dette afhentes i VIP' telt på stævnepladsen.

LÆS MERE HER: Kvindeløbet København 11. juni 2013