-
Christina sidder bag kassen i Min Købmand – og ”hun er et lyspunkt”, mener kunderne
-
Patrice er kassedame i Kvickly: ”Jeg får rigtig meget tilbage”
-
I SuperBrugsen kan du møde Lene: ”Der sker noget med mig, når jeg kommer på arbejde”
-
Lene arbejder i Netto: ”Jeg er tit blevet spurgt, hvordan jeg kan smile så meget”
-
Lonni arbejder i Rema: ”Hvis jeg har en dårlig dag, så forsvinder det dårlige, når jeg sidder ved kassen”
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2026?
-
Her er alle de indstillede: 147 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2025
-
Her er alle de indstillede: 226 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Ulla blev helt rørt, da hun modtog opkaldet: ”Jeg har aldrig prøvet sådan noget før”
-
Da en kvinde gav Joan det helt specielle brev, trillede tårerne straks ned ad kinderne
-
Da hun mistede sin mand, blev særligt én ting vigtig: Nu hyldes 81-årige Bente for det
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024?
-
Vær med til at indstille Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023?
-
Her er alle de indstillede: 350 søde kassedamer m/k
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Marianne kan gøre selv en trist dag god
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Mia er blevet lidt af en lokal berømthed
Natklub ransaget: Flere anholdt
Remees natklub måtte lukke på en af årets travleste dage.
Natten til lørdag var Københavns politi massivt tilstede på en populær natklub i indre by. Det oplyste politiet på Twitter.
LÆS OGSÅ: Remee skal være vært på populært tv-program
- Her foretager vi en ransagning, da der er mistanke om, at der foregår organiseret salg af narkotika, skrev Københavns politi i opslaget.
Over for TV 2 bekræfter vagtchef Henrik Brix hos Københavns Politi, at der er tale om en ransagning på natklubben Museo, som er ejet af musikproducer og tidligere 'X Factor'-dommer Remee Jackman.
LÆS OGSÅ: Melvin afslører glædelig nyt
I morges kl. 8.24 opdaterede politiet deres tweet og skrev følgende:
- I forbindelse med nattens ransagning på en større københavnsk natklub er tre personer blevet sigtet for besiddelse af stoffer. Der er desuden beslaglagt forskellige former for narkotika - bl.a. kokain.
LÆS OGSÅ: HER ER HUN: Danmarks første ’Bachelorette’
Remee har over for Ekstra Bladet sat ord på nattens hændelse.
- Som vi kan forstå, er der fundet tre personer med euforiserende stoffer på sig (til eget forbrug), og det er naturligvis tre for meget. På den anden side viser det også, hvor godt det forebyggende arbejde har virket, når der ikke er flere, lyder det fra Remee til Ekstra Bladet.
LÆS OGSÅ: Dennis Knudsen deler rørende billede: Datterens aske spredt
Samarbejder med politiet
TV 2 har senere været i dialog med Remee, der fortæller, at han samarbejder med politiet om et trygt natteliv, så deres tilstedeværelse på natklubben er i hans interesse.
- Hele mit koncept med Museo er at skabe en oplevelse, der er et drug i sig selv, så selvfølgelig er det ærgerligt at skulle lukke ned for en af årets største omsætninger og sende så mange glade gæster hjem. Men vi glæder os til at have åbent igen i aften og give folk endnu en på sinkadusen uden drillenisser og i tæt samarbejde med politiet, fortæller Remee til TV 2.
LÆS OGSÅ: Natascha Linea bestjålet om natten: Ikke første gang