-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
Sus Wilkins forfulgt af rygter: Jeg kan lære noget af Nicklas
Sus Wilkins står op for sig selv, men hun har en god læremester ved sin side.
Onsdag aften er skuespiller Sus Wilkins til gallapremiere på den danske science fiction-film 'For evigt' i Imperial.
LÆS OGSÅ: Janni Ree afslører: Har mødt sin afdøde far
Her faldt snakken på en story, som hun lavede i starten af april, hvor hun understregede, at hendes kæreste Nicklas Bendtner ikke betaler gildet derhjemme. Det var ellers et lystigt rygte på det anonyme site Reddit.
- Folk kan nogen gange tro, det er på en måde, som det måske ikke er. Så det havde jeg lige brug for at sige - noget girl power, tror jeg, forklarer Sus og tilføjer:
- Jeg kom til at søge på mit eget navn på Reddit, og det skal man lade være med, for folk snakker. Så jeg havde brug for at råbe lidt op. Men ikke mere end det, det skal ikke have så meget opmærksomhed, har jeg fundet ud af.
Sus' kæreste Nicklas Bendtner har selv været en meget omtalt person, så han har hjulpet hende i denne situation.
- Han er enormt dygtig til ikke at give det opmærksomhed og være ligeglad med det. Han har jo også været i "branchen" meget længere tid, så det går ham slet ikke på, og det kan jeg jo lære lidt af, det er meget dejligt, fortalte Sus, inden hun forsvandt ind i biografsalen med en veninde.
LÆS OGSÅ: Kendte ikke kønnet: Kendispar er blevet forældre igen