-
Janni om hård periode: Vi fandt sammen i sorgen
-
Janni Ree støtter Sisse Sejr-Nørgaard: Derfor blev hun dømt!
-
Se billederne: Stangstiv Janni indtager "Vild med dans"-studiet
-
Nu reagerer Jeppe endelig på Janni og Karstens genforening
-
Fest på Bryggen: Janni Ree fik frækt tilbud af Lebbe-Lone
-
Vildt syn i Rungsted Havn: Janni og Karsten sammen igen
-
Private billeder: Se Janni og Jeppes romantiske solferie
-
Janni efter retssagen: Overrasket over Karsten
-
Janni og Karsten i retten: Her falder afgørelsen
-
LIVE fra retten: Nu afgøres sagen mellem Janni og Karsten
-
Striden fortsætter: Nu mødes Janni og Karsten igen i retten
-
Janni Ree: "Jeg er ked af det"
Viktor Axelsen giver trist status efter operation: "Jeg har det ikke supergodt"
Viktor Axelsen var tilbage i april igennem en rygoperation, og det går fortsat ikke godt.
Den danske OL-guldvinder i badminton Viktor Axelsen blev i april opereret i Tyskland, hvor han fik fjernet en prolaps, der har siddet og trykket på nerven.
Artiklen fortsætter under videoen.
Efter operationen meddelte Viktor, at operationen var forløbet godt, men han må alligevel sande, at han ikke har formået at gøre det comeback, han havde håbet.
Efter et halvt års fravær og et comeback i september, må Viktor Axelsen se i øjnene, at ryggen fortsat driller ham.
I november meldte han afbud til to turneringer i Japan og Australien, og her i december har han ligeledes meldt afbud til Super 1000-turneringen Malaysia Open, der er den første turnering i det nye år. Samtidig har han også trukket sig fra India Open ugen efter.
Til TV 2 Sport sætter Viktor Axelsen nu flere ord på den trælse situation.
– Fysisk har jeg det ikke supergodt. Jeg kæmper en del med min ryg igen. Udover det har jeg det fint, men når badminton har været og er en stor del af min hverdag og mit liv, så påvirker det selvfølgelig en, at man ikke kan spille, siger Viktor til mediet og tilføjer, at der er tale om samme problem, som før han blev opereret.
Lige nu ved Viktor ikke, om han står overfor en ny operation, eller om han er heldig, at det går i sig selv.
Det har på alle måder været et hårdt år for badmintonspilleren, for i sommer meddelte han og hustruen Natalina Koch Rohde, at de havde besluttet at gå hver til sit.
Viktor og Natalina har kendt hinanden siden 2011, men det var først i 2018, at de stod frem som par. Parret har to døtre sammen, Vega fra 2020 og Aya fra oktober 2022.