Theis Horndrup
Theis Horndrup

Theis tager hul på et helt nyt kapitel

Realitystjernen Theis Horndrup er klar til at starter et nyt kapitel alene.

Logo Realityportalen RP RPLOGO

Efter en periode med samboer er "Paradise Hotel"-Theis Horndrup klar til at stå på egne ben og tage hul på et nyt kapitel alene. 

Gamle madrester, sure sokker og nullermænd i hjørnerne magter Theis ikke se på fra sine roomies længere, og derfor har han købt en lejlighed på Amager, som han snart kan flytte ind i.

LÆS OGSÅ: Mads Langer om ny kæreste: "Det er bare så dejligt"

— Lige nu bor jeg hos mine forældre for at hjælpe med nogle familieproblemer, efter jeg har opsagt min gamle lejlighed. Min nye lejlighed på Bryggen er stadig under renovering, fortæller Theis til Realityportalen.  

Artiklen fortsætter under videoen:

Theis har aldrig følt sig klar til at bo alene og har kun prøvet det i én måned efter bruddet med sin ekskæreste, men det er der ved at blive lavet om på nu.

— Jeg fylder snart 25 år, så det er på tide at få min egen lejlighed. Det giver mig også ro til at fokusere på mine projekter og de mange nye ting, der er på vej. Det er ikke tv, jeg skal lave, men min bedste ven og jeg arbejder på noget, der giver et ærligt indblik i mit liv. Og jeg lover, det nok skal blive sjovt at følge med, fortæller Theis.

LÆS OGSÅ: Ny Love Island-deltager deler store karrieredrømme: "Mine forældre er imod det"

En anden grund til, at Theis har valgt at flytte alene, er erfaringen med, hvor udfordrende det kan være at bo med roomies, især når kemien ikke passer - det har han nemlig selv mærket på egen krop.

Spil gratis på Alt.dk