Johanne, Astrid, Agnes og Signe fra 'Prinsesse i Alanya'
Johanne, Astrid, Agnes og Signe fra "Prinsesse i Alanya"

"Prinsesse i Alanya": Her har du set søstrene før

Søstrene Johanne, Astrid, Agnes og Signe har alle været på tv før.

Logo Realityportalen RP RPLOGO

I DR-programmet "Prinsesse i Alanya" følger man blandt andet tvillingerne Johanne og Signe, der ikke kan få nok af den tyrkiske kultur og de altid kærlige mænd. 

LÆS OGSÅ: DR-vært efter hjertestop: Operation på sin bryllupsdag

De besøger Alanya flere gange om året, og de kender efterhånden mange i byen. 

Artiklen fortsætter efter videoen

- De er enormt charmerende og meget imødekommende. Man føler hurtigt, at man kender den anden person, selv hvis man kun har talt sammen en time, fordi de er så åbne. Men når de prøver at charmere en pige, kan de godt finde på at sige, at de ikke har en kæreste, selvom det måske ikke er helt sandt. Det kan gøre det svært at finde ud af, hvor man står, forklarer Johanne til alt.dk.

I programmet er deres to yngre søstre Agnes og Astrid med dem på ferie, og de fire søstre fester i nattelivet sammen til den lyse morgen. 

Men faktisk er det ikke første gang, de fire søstre er med i et tv-program. I 2011 medvirkede de sammen med deres øvrige søskende og forældre i TV 2-programmet "Vores virkelig store familie".

LÆS OGSÅ: Se klippet: En nervøs Mai på udebane

I 2011 bestod familien Thorup Nielsen fra Randers af mor, far og ni børn: Sander på 17, Caroline på 15, Markus på 13, Josefine på 11, tvillingerne Signe og Johanne på ni, Gustav på seks, Astrid på fire og Agnes på tre.

Familien Thorup Nielsen i 'Vores virkelig store familie'
Familien Thorup Nielsen i "Vores virkelig store familie"